کد خبر: ۷۰۶۱۴۸۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم خبر داد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم از معدوم سازی ۲۵ تن ترکیبات زائد شبه کود در قالب طرح مبارزه با تولید و توزیع کود‌های غیر مجاز خبر داد.

معدوم سازی ۲۵ تن ترکیبات زائد شبه کود در قمبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،عباس پورمیدانی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:۲۵ تن ترکیبات زائد شبه کود در قالب طرح مبارزه با تولید و توزیع کود‌های غیر مجاز امحا شد.

او ادامه داد:عده‌ای افراد سودجو، مخلوطی از مواد زائد را به‌عنوان کود بین کشاورزان استان توزیع می‌کردند که امروز حجم قابل توجهی از این محصولات امحا شد.

پورمیدانی افزود: این کار علاوه بر این‌که سوداگری و کلاهبرداری است، از بعد فنی موجب می‌شود ترکیبات نامناسب و غیرمفید بین کشاورزان استان توزیع شود و تلاش آنان برای تولید محصول سالم و با کیفیت تحت تأثیر قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم از تشکیل کمیته‌ای متشکل از نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و سایر نهاد‌های مرتبط خبر داد و افزود: این کمیته با رصد محل‌های تولید و توزیع این کود‌ها، درصورتی‌که مجوز‌های لازم را از نظر پروانه ساخت و توزیع نداشته باشند، با آنان برخورد قانونی می‌کند.

پورمیدانی ادامه داد: نظارت بر نحوه تولید و توزیع کود در استان به صورت مداوم انجام می‌شود و در صورت کشف هرگونه تخلف در این زمینه با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

او عنوان کرد: کیفیت کود‌ها در آزمایشگاه‌های معتبر و با نظارت سازمان جهاد کشاورزی استان پایش، و در صورت وجود هرگونه ترکیبات ناسالم در آن برای معدوم‌سازی این مواد اقدام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم ادامه داد: از کشاورزان استان می‌خواهیم برای تهیه کود موردنیاز خود ازنظر کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استفاده کنند و کود را از مراکز معتبر تهیه نمایند.

انتهای پیام/ش

اجرای طرح مبارزه با تولید و توزیع کود‌های غیر مجازدر قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر