کد خبر: ۷۰۶۱۷۳۱
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۹

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور با اشاره به اینکه مشکلاتی در ارتباط با خدمات درمانی کارگران وجود دارد گفت: ارائه خدمات درمانی کارگران در نقاط مختلف کشور عادلانه‌تر می‌شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی سالاری عصر امروز در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد شرایط یزد از حیث تامین اجتماعی خاص است و از منظر جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی در رتبه دوم کشور است و از حیث درمانی هم ما در قبال ۸۰ درصد مردم این استان تعهد داریم.

او تصریح کرد: اگر نارسایی در این زمینه وجود دارد که حتما هم هست، ما باید به صورت جدی به آن بپردازیم تا مشکلات موجود برطرف شود.

رئیس تامین اجتماعی کشور ادامه داد: خدماتی که به جمعیت تحت پوشش ارائه می‌کنیم در دو حوزه است که یکی مربوط به خدمات مراکز درمانی تامین اجتماعی است و دیگری مربوط به سایر مراکز درمانی است.

سالاری با بیان اینکه در ارتباط با مراکز غیر تامین اجتماعی تاخیر در پرداخت داریم گفت: اقداماتی صورت گرفته که بدهی‌های گذشته را نگذاشتیم افزایش پیدا کند و هزینه‌های پیش رو را هم در زمان مشخص پرداخت کنیم.

 او در ارتباط با دلایل مشکلات گفت: ما دو سوم حق بیمه ۲۶ صنف را نمی‌گیریم و آن‌ها با ۱۰ یا هفت درصد پرداخت بیمه می‌شوند و مابقی آن‌ها را در قرار بوده که دولت پرداخت کند که آن هم این توان را ندارد.

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور تصریح کرد: این رقم ۲۹ هزار میلیارد تومان است که به یک کسری در پرداختی حقوق مراکز درمانی و بیمارستانی منجر می‌شود.

سالاری در حوزه درمان تعهد جدی داریم که گستره جغرافیایی را افزایش دهیم که همه این برنامه‌ها مربوط به افزایش مراکز درمانی نیست بلکه راهکار‌های مختلفی در نظر گرفته شده که بتوانیم عدالتی بین شهرستان‌های مختلف به لحاظ خدمات درمانی به وجود آوریم.

انتهای پیام/پ

نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر