کد خبر: ۷۰۶۲۰۳۱
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷
آیت الله دری نجف آبادی:

امام جمعه اراک گفت:در قرآن آمده است که در روز قیامت ما شما را براساس امامتان میشناسیم.

در قیامت ما را با اماممان میشناسندبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک، آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه شهر اراک در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه  ی اولین جمعه ی محرم امسال گفت:محرم ماه درس آموزی از دانشگاه بزرگ حسینی و عاشوراست،ماه معرفت آموزی است.امام حسین از شجره ی طیبیه ایست که قرآن از آن نام برده و در مقابل حتی شجره خبیثه را نیز نام برده که همه ی جنایت کاران تاریخ عضو آن هستند.

وی افزود:در قرآن آمده ما دو نوع امام داریم و گفته است ما در قیامت هر جماعتی را با امام آن میشناسیم.در قیامت نگاه میکنند که ما زیر کدام پرچم بوده ایم؟پرچم امام حسین یا بنی امیه؟

امام جمعه اراک بیان کرد:قرآن میفرماید در روز قیامت به اندازه پرده ی روی هسته خرما به کسی ظلم نخواهد شد و هر کسی در این دنیا کوردل باشد در آن دنیا کوردل تر خواهند بود.

او اظهار کرد:مهم اینست که اعمالمان سیاه نباشد حالا حتی اگر لباسمان هم سیاه باشد،ما باید راهمان حسینی باشد  و مواظب شیطان باشیم.

آیت الله دری نجف آبادی گفت:در اولین جمعه ی محرم مادران و کودکان در ۶هزار و ۲۵۰ نقطه در کشور جمع شدند و عشق به اهل بیت را مشق کردند و ما باید رهروی آن بزرگواران باشیم.

در ادامه امام جمعه اراک و نماینده ی ولی فقیه در استان مرکزی کمی مرثیه ی شهدا ی کربلا را خواندند و مردم حسینی اراک در مظلومیت امام حسین اشک ها ریختند.

آیت الله دری نجف آبادی امام جمعه اراک در خطبه دوم نماز جمعه ی این هفته گفت:ایام با برکت و پر عظمتی را در پیش داریم،تاسوعا و عاشورای حسینی و توصیه میکنم تا از این روزها حداکثر استفاده را بکنیم و راه امام حسین نزدیک‌ترین راه برای بهشتی شدن است.

وی افزود:راه امام حسین راه عزت و معرفت؛راه رسیدن به کمال انسانی است.مبادا فریب زرق و برق های دنیوی را بخوریم و بدانید که قدم در راه امام حسین گذاشتند و نذر برای امام حسین(ع) کردند، برکت را به زندگی خودمان و بچه هایمان روانه میکند.

امام جمعه اراک تاکید کرد:محبین اهل بیت مانند روزهای گذشته همچنان در تاسوعا و عاشورای حسینی با گردهمایی و عظمت خود در مصلی و میدان سرداران نشان خواهند داد که ما همیشه عاشق امام حسین هستیم.

وی بیان کرد:ما با بزرگداشت مراسم عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا در مصلی های استان مرکزی مشتی بر دهان آمریکایی ها و اروپایی ها خواهیم زد.

آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد:اروپایی ها و آمریکایی ها بدانند ملت ما ملتی عاشورایی است و زیر بار ظلم نمیرود.شما ۱۱ بند تعهد دادید اما زیر آن زدید اگر به تعهد خود عمل کردید که هیچ وگرنه بدانید که ملت حسینی ایران با ۴۰ سال تجربه هیچ وقت کوتاه نمی آید و شعار «هیهات من الذله» را بر زبان دارد.

وی گفت:مسئولین هم باید همت کنند و تصمیمات جدی بگیرند برای مشکلات مردم و اگر اشتباهی در واگذاری ها شده را درست کنند.سه سال قبل واگذاری غلط هپکو را باید جلویش را هر چه سریع تر بگیرند.

نماینده ی ولی فقیه در‌استان مرکزی افزود:دولت و قوه ی قضاییه نگذارند تا غده سرطانی شود و بدانند ما و مردم به آنها اعتماد داریم اما هر چه سریع تر باید چرخ صنعت استان مرکزی را راه بیاندازند تا مشکلات بیشتر نشده و نتیجه ی تصمیماتشان خیانت به نظام و مردم نشده است.

انتهای پیام/ی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت:حضور در تاسوعا و عاشورای حسینی مشتی بر دهان استکبار است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر