کد خبر: ۷۰۶۲۲۱۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
پیام آیت الله نوری همدانی به کنگره شهید آیت الله قدوسی؛

آیت الله نوری همدانی گفت: هدایت ولایت فقیه و خون شهدا مهم‌ترین دلیل استمرار و اقتدار نظام اسلامی است.

اقتدار نظام اسلامی در سایه هدایت ولایت فقیه/شهدای روحانیت رساله‌ عملیه خویش را با خون نگاشتندبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،متن پیام  آیت‌الله نوری همدانی از مراجع معظم تقلید به کنگره بزرگداشت شهید آیت الله قدوسی نهاوندی به این شرح است:شهادت، فوز عظیمی است که خداوند متعال به بندگان خاص خویش عنایت می‌فرماید، در این میان جایگاه عالمان شهید، رفعت دیگری دارد چرا که شهید پرورده اند و هم خود در صف شهیدان قرار گرفته اند؛ و بر این اساس است که تاریخ بشری در صدرش شهادت عالمان و فقیهان را در خود جای داد و کتاب شهدا الفضیله علامه امینی نیز شاهد بر این مطلب است.

مهم‌ترین دلیل استمرار و اقتدار نظام اسلامی در سایه هدایت ولایت فقیه و خون سرخ شهیدان والامقام است و در صف اول شهیدان، شهدای روحانیت هستند که به تعبیر امام راحل، رساله‌های عملیه خویش را با خون نگاشتند.

شهادت روحانیت از صدر اسلام تا کنون ثابت نموده است که آنچه عالمان راستین، مردم را بدان دعوت می‌کنند خویشتن، بدان از عمق وجود باور دارند؛ از آنجا که حفظ انقلاب و نظام اسلامی در گرو فرهنگ شهادت است، دشمنان انقلاب با هزینه‌های فراوان مصمم اند تا این فرهنگ را تحریف و یا تضعیف نمایند. از همین روی تلاش در جهت زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت از با ارزش‌ترین امور معنوی و سیاسی خصوصا در عصر حاضر که ایران اسلامی بیش از هر زمان نیازمند جهاد و مقاومت است.

در این میان، استان همدان خصوصا جامعه روحانیت آن سامان یکی از پیشگامان انقلاب اسلامی و پیشروان در نهضت و مقاومت و شهادت و مجاهدت است. نام شهر نهاوند، نیز در این عرصه می‌درخشد و یکی از نام آوران عرصه جهاد علیه طاغوت و مقاومت در برابر استکبار زمان مرحوم آیت الله شهید قدوسی بود که در این راه به شهادت رسید؛ و این شهید بزرگوار یکی از ارکان انقلاب اسلامی بود. ایشان با سال‌ها مجاهدت، زندان و تبعید حق بزرگی بر گردن همگان دارند. او به شهادت امام راحل در تقوا و حسن عمل و استقامت ممتاز بود.

برگزاری چنین کنگره‌های با شکوه، علاوه بر شناخت جامعه و جوانان نسبت به جامعه روحانیت و رنج‌ها فداکاری‌های آنان در راه عزت اسلام و مسلمین، شمیم مقاومت و عزت و شهادت را در فضای جامعه آکنده می‌کند و جامعه را از تسلیم و تهدید مستکبران و متجاوزان مصون می‌دارد.

اینجانب از همه عوامل و مجریان این کنگره ارزشمند خصوصا جناب حجت الاسلام والمسلمین مغیثی که خود ایشان از روحانیون خستگی ناپذیر و مجاهدان انقلاب اسلامی هستند تقدیر و تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/ش

پیام آیت الله نوری همدانی به کنگره شهید آیت الله قدوسی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر