کد خبر: ۷۰۶۳۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ورزش، آسیب دیدگی در فوتبال را تشریح کرد.

راهکارهای پیشگیری از  آسیب دیدگی در فوتبالبه گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، حامد عباسی عضو هیئت علمی پژوهشگاه ورزش در تشریح موضوع آسیب دیدگی در فوتبال اظهار کرد: فوتبال ورزشی جذاب و برخوردی است. خطر آسیب دیدگی در فوتبال به عنوان جزء جدایی ناپذیر این رشته ورزشی همواره بازیکنان را در سطوح مختلف تهدید می‌کند. پژوهشگران در تلاش به دنبال شناسایی ریسک فاکتور‌های آسیب‌های ورزشی و ارائه راهبرد‌های مناسب برای تعدیل آن‌ها هستند تا بتوان از بروز آسیب‌های فوتبال تا حد ممکن پیشگیری به عمل آید.


بیشتر بخوانید: آموزش کامل شنا سوئدی


او افزود: حس عمقی، نقش مهمی در ثبات مفاصل و کنترل عصبی- عضلانی ایفا می‌کند و در مطالعات بازتوانی موردبررسی قرارگرفته است، با این‌ حال اطلاعات زیادی در مورد ارتباط آن با وقوع آسیب‌های ورزشی به‌ عنوان یکی از ریسک فاکتور‌های محتمل در دست نیست، هدف این مطالعه بررسی ارتباط بین حس عمقی مفاصل و آسیب‌های اندام تحتانی در طول یک فصل در بازیکنان زیر ۲۱ سال لیگ به‌ صورت آینده‌نگر بود.

 عباسی تصریح کرد: نتایج پژوهش حاکی از نبود ارتباط بین مقادیر پیش فصل حس عمقی به‌ وسیله دستگاه چند مفصله بایودکس و بروز آسیب‌های ناشی از فوتبال در طول یک فصل پایش بازیکنان بود. بر اساس پژوهش حاضر می‌توان اذعان کرد که علی‌رغم ادعا‌های موجود درزمینه محتمل بودن حس عمقی به‌عنوان یک ریسک فاکتور پیش بین آسیب، نتایج آماری ارتباط معناداری بین میزان بروز آسیب و اندازه‌های حس عمقی در مفاصل زانو و مچ پا در بازیکنان فوتبال نشان نداد. از این رو انجام پژوهش‌های بیشتر برای هرچه روشن‌تر شدن این موضوع توصیه می‌شود.


بیشتر بخوانید: آموزش کامل حرکت شکم کرانچ


انتهای پیام/ 

تشریح آسیب دیدگی در فوتبال 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر