کد خبر: ۷۰۶۳۱۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
در نامه دانشجویان علوم پزشکی به ولایتی:

جمعی از دانشجویان علوم پزشکی در نامه‌ای خطاب رئیس هیئت امنا دانشگاه آزاد از افزایش شهریه ۲۲ درصدی این دانشگاه گلایه کردند.

رشد ۲۲ درصدی افزایش شهریه بیشتر از میزان معقول استبه گزارش  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، جمعی از دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد در واکنش به افزایش ۲۲ درصدی شهریه دانشجویان که معادل  معادل پنج میلیون تومان یا بیشتر می‌شود، نامه‌ای را به  علی اکبر ولایتی رئیس هیئت امنا دانشگاه آزاد  نوشتند که مشروح آن در ادامه آمده است:‌

«بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت جناب آقای دکتر علی اکبر ولایتی
ریاست محترم هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی

سلام علیکم

همانگونه که مستحضرید رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی پیش رو با افزایش ۲۲ درصدی شهریه مواجه شده است. انتشار این خبر، موج گسترده‌ای از نگرانی را در میان دانشجویان این رشته‌ها و خانواده‌های آنان به وجود آورده است.

به نظر می‌رسد این افزایش شهریه بار مالی سنگینی را به دانشجو و خانواده‌هایشان تحمیل می‌کند. افزایش ۲۲ درصدی برای دانشجویانی که شهریه‌ای معادل پنج میلیون تومان و یا بیشتر می‌پردازند مبلغی در حدود یک میلیون تومان است. در حالی که تعداد خانواده‌هایی که با توجه به تمکن مالی نسبت به افزایش شهریه بی تفاوت هستند، کمتر از ۱۰ درصد است.

بار‌ها گفته و شنیده‌ایم که بنیان دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس تحصیل قشر ضعیف جامعه شکل گرفته تا باری از دوش آموزش عالی کشور برداشته شود و هیچ استعدادی نباشد که شرایط تحصیلات عالیه را از دست بدهد اما با توجه به افزایش نرخ تورم و کاهش درآمد عموم خانواده‌ها و همچنین نبود فرصت‌های شغلی مناسب در کنار تحصیل برای دانشجویان، احتمالاً با این افزایش شدید شهریه‌ها شاهد انصراف تعداد زیادی دانشجو خواهیم بود که برخلاف مصلحت دانشگاه و کشور بوده و موجب کند شدن روند تحول و اصلاح دانشگاه است.


بیشتر بخوانید: آخرین جزئیات از افزایش شهریه دانشجویان در دانشگاه آزاد


البته ما نیز بر این باوریم که باتوجه به شرایط حاکم بر کشور هزینه‌های آموزش برای دانشگاه‌ها افزایش یافته و مطلع هستیم که به تناسب آن شهریه دانشجویان نیز افزایش می‌یابد، اما رشد ۲۲ درصدی بسیار بیشتر از میزان معقول افزایش شهریه بوده و حتی در کوتاه مدت ممکن است روند جذب دانشجویان به دانشگاه را با کندی یا خلل مواجه سازد و با بهم خوردن ترکیب جمعیتی دانشگاه از طریق ورود حداکثری قشر ثروتمند ولو با رتبه‌های علمی پایین‌تر، جایگاه علمی دانشگاه و ترکیب فرهنگی آن با خطرات جدی مواجه شود؛ لذا پیشنهاد می‌شود طبق سنوات گذشته نهایتاً افزایش ۱۰ درصدی شهریه‌ها اعمال شود و با این تدبیر، ان‌شاءالله از شکل گیری حواشی و اعتراضات جدید در فضای رسانه‌ای کشور نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی، پیش‌گیری لازم به عمل آید.

در این راستا خواهشمندیم در موضوع میزان افزایش شهریه‌ دانشجویان علوم پزشکی، دستور تجدید نظر صادر فرموده و با صدای دانشجویان، همراه باشید.

والسلام علیکم و رحمة الله»

انتهای پیام/

درخواست دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد برای تجدید نظر در افزایش شهریه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر