کد خبر: ۷۰۶۳۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی در غرب مازندران، استان‌های گیلان و اردبیل بارش باران و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

بارش باران همراه با کاهش نسبی دما در ۳ استان کشور/آسمان پایتخت صاف استبه گزارش خبرنگار  راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز به همراه نفوذ جریانات خنک شمالی به سواحل دریای خزر، در غرب مازندران و استان‌های گیلان و اردبیل بارش باران و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود، سواحل غربی دریا مواج است.

در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های زنجان و قزوین رگبار باران و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و رخداد پدیده تگرگ دور از انتظار نیست. بارش در گیلان و شمال آذربایجان شرقی و اردبیل شدت خواهد داشت این وضعیت روز دوشنبه تداوم خواهد داشت.

روز سه شنبه علاوه بر افزایش نسبی دما در این مناطق بارش پراکنده رخ می‌دهد و چهارشنبه در مناطقی از مازندران و گلستان بارش خفیف روی می‌دهد. روز‌های پنج شنبه و جمعه در سواحل دریای خزر، بارش پراکنده و در ارتفاعات البرز مرکزی در استان‌های تهران، سمنان، گلستان و خراسان شمالی رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد اتفاق می‌افتد.


بیشتر بخوانید: بارش باران همراه با رعد و برق در ۵ استان کشور/ آسمان پایتخت صاف است


بعدازظهر یکشنبه دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های سمنان، تهران، البرز و قزوین و دوشنبه برخی مناطق شمال شرق و استان‌های سمنان و اصفهان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

در سه روز آینده پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید است که طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه با افزایش سرعت وزش باد، کاهش کیفیت هوا و دید در این نواحی پیش بینی می‌شود.

/

انتهای پیام/

آخرین وضع آب و هوای کشور در هفدهم شهریور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر