کد خبر: ۷۰۶۴۰۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد گفت: یکی از اصول ورزش اعتماد به جوانان است و در تیم‌های ملی باید این موضوع را به فال نیک بگیریم.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن کاوه مدیر تیم های ملی کشتی آزاد در حاشیه تمرینات تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی اظهار داشت: روزهای آخر تمرینات رشته های آزاد و فرنگی است و ملی‌پوشان ریکاوری قبل مسابقات را آغاز کرده‌اند و مرور تکنیک، تاکتیک و آنالیز حریفان نیز در دستور کار است.

کاوه بیان داشت: اگر سهمیه‌های کشتی را به طور کامل بگیریم، فرصت خوبی داریم تا برای المپیک برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم و اگر این مهم انجام نشود باید برنامه‎ریزی را تغییر دهیم و امیدوارم که کشتی بیشترین سهمیه را بگیرد تا فرصت کافی برای آماده‌سازی تا المپیک را داشته باشیم.


بیشتر بخوانید:خانه تکانی و بازسازی در فدراسیون کشتی


مربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد بیان داشت: کادر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی طی این مدت خوب کار کرده‌اند و یکی از قاعده‌ها و اصول ورزش جوان‌گرایی است که به طور حتم تاثیرگذار خواهند بود. باید جوان‌گرایی انجام شده در هر دو تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی را به فال نیک بگیریم و مهم این است که به جوانان اعتماد کنیم تا نقطه قوتی برای تیم ملی باشند.

وی در خصوص مشکلات مالی کشتی‌گیران نیز گفت: کسی که وارد کشتی می‌شود همیشه با آن درگیر خواهد بود به طوری که شاید نتواند به درس، کار و زندگی برسد و از سوی دیگر فدراسیون نیز منابع مالی ندارد که بتواند حمایت لازم را از آنها داشته باشد. یکی از منابع مورد حمایت از کشتی‌گیران لیگ است که امسال وضعیت بهتری پیدا کرده و امیدوارم که در سال‌های آینده نیز بهتر شود.

کاوه تصریح کرد: اما اعتقاد دارم که باید فکر اساسی برای قهرمان ورزشی کرد. زمان آن رسیده که مجلس شورای اسلامی قانونی را مصوب کنند که اگر ورزشکاری در سطح جهانی یا المپیک مدال می‌گیرد مزایا و حقوقی را برایش در نظر بگیرند و یا اینکه مانند گذشته در یکی از ارگان‌ها و وزارتخانه‌ها استخدام شوند.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد در خصوص ارزیابی خود از نمایندگان کشتی آزاد در پیکارهای قهرمانی جهان گفت: باید بپذیریم با سرمایه‌گذاری که کشوهای مختلف جهان در کشتی انجام داده‌اند کار بسیار سختی را پیش رو داریم. یونس امامی با سال قبل تفاوت دارد و باید امسال حقش را از مسابقات جهانی بگیرد. جوانی مانند امیرمحمد یزدانی نیز از آزادکاران جوانی است که باید در میدان بزرگ خودش را نشان دهد. همچنین به رضا اطری و بهنام احسان پور امید زیادی داریم و حسن یزدانی نیز به عنوان برند کشتی ایران از امیدهای کسب مدال در رقابت‌‎های قهرمانی جهان است.

وی با تاکید بر اینکه کشورها نگاهشان فقط به المپیک است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها آزادکاری مانند دیوید تیلور را که آسیب دیده است را برای المپیک حفظ می کنند به دلیل آنکه المپیک برایشان مهمتر است. همه مدعیانی هم که امسال در مسابقه‌های جهانی حضور دارند، هدف و نگاهشان فقط المپیک است.

کاوه افزود: کشتی ایران در یک سال گذشته سخت ترین شرایط را پشت سر گذاشت. استعفای رسول خادم و بعد از آن دوران سرپرستی و همچنین حاشیه‌ها و اختلافات قبل از برگزاری انتخابات سبب شد که برنامه ریزی خوبی انجام نشود. در حالی که رقابت‌های قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک در پیش است و کشتی باید با برنامه‌ریزی بهتری حضور یابد اما رییس فدراسیون تنها دو ماه است که آمده و آن هم در شرایطی که با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

وی در خصوص بازدید وزیر ورزش و جوانان و رئیس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم‌های ملی بیان داشت: حضور مسئولان به طور حتم از نظر روحی تاثیرگذار است اما به شرطی که از ملی پوشان حمایت شود. با این وجود کشتی‌گیران تیم‌های ملی نشان داده‌اند که همیشه با حداقل‌ها به حداکثر رسیده‌اند و امیدوارم رقابت‌های جهانی قزاقستان را که آغازی برای المپیک توکیو است را با موفقیت پشت سر بگذاریم.


بیشتر بخوانید:

دبیر:۹۰ درصد از نفراتی که در مسابقات جهانی روی سکو می‌روند، برای المپیک هم جز مدال آوران خواهند بود

حضور وزیر ورزش و صالحی امیری در خانه کُشتی


انتهای پیام/

صحبت‌های محسن کاوه درباره آخرین وضعیت کشتی گیران قبل از اعزام در رقابت های جهانی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر