کد خبر: ۷۰۶۴۰۹۰
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴

کارشناس کاراته گفت: برخی تصمیمات اشتباه مربیان مانع از کسب امتیاز و در نهایت راهیابی کاراته کا به المپیک می‌شود.

جواد شاهچراغی مربی و کارشناس کاراته در گفت وگو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: تیم کاراته کشورمان در وزن ۶۷- کیلو گرم نتیجه نگرفت و همه حذف شدند، اما نمی‌دانم چرا فدراسیون ما این قدر اصرار دارد در این وزن ملی پوشان زیادی را به مسابقات اعزام کند.

او تصریح کرد: متاسفانه سرمربی تیم ملی ما و مسئولان فدراسیون که این همه نفر اعزام می‌کنند، چرا متوجه اشتباه خود نمی‌شوند. در این مسابقات ملی پوشان ما خودشان همدیگر را حذف می‌کردند. از این موضوع بسیار ناراحت هستم و یکسره می‌گویم که این تعداد اعزام‌های اشتباه کار دست رده سنی پایه و حتی المپیکی شدن بچه‌های ما می‌دهد.


بیشتر بخوانید: مدال برنز لیگ جهانی کاراته بر گردن حسن نیا و عسگری


شاهچراغی افزود: سجاد گنج زاده با رقیب آلمانی خود ۳۰۰ امتیاز اختلاف داشت که می‌توانست به راحتی این امتیاز را بگیرد و شانس بالایی برای صعود به المپیک به دست بیاورد، اما متاسفانه صالح اباذری که ۳۰۰۰ امتیاز اختلاف دارد، با شکست گنج زاده کار را خراب کرد. اباذری که نمی‌تواند سهمیه المپیک کسب کند، اما نمی‌دانم چرا سرمربی تیم ملی به اباذری نگفت که مقابل گنج زاده ببازد و اجازه دهد گنج زاده به فینال راه پیدا کند. در تمام کشور‌های موفق دنیا برای المپیکی کردن ورزشکارانشان چنین کاری را انجام می‌دهند، اما سرمربی کشور ما با اینکه گفته بود تعداد زیادی را می‌برد برای اینکه آن‌ها به صعود نفرات اصلی کمک کنند، اما متاسفانه دیدیم که چنین اتفاقی رخ نداد.

یکسری از ملی پوشان ما باید بدانند با یک یا ۲ طلا سهمیه‌ای نمی‌توان گرفت

کارشناس کاراته در ادامه گفت: حسین نیا شانسی برای صعود به المپبک ندارد، چون با یک طلا یا ۲ طلا کسی تا به حال سهمیه نگرفته است و رقیبان او با اختلاف امتیاز بسیار بالایی از او جلوتر هستند. کاراته ما در وزن ۶۷- هیچ شانسی ندارد و صرف هزینه برای آن پول هدر دادن است، باید این هزینه در جای دیگری مثل کاراته رده سنی پایه ما خرج شود.


بیشتر بخوانید: لیگ کاراته وان/ حضور ۳ ایرانی در مسابقات فینال و رده‌بندی


عباسعلی نوسان زیادی در کارش دارد

شاهچراغی تصریح کرد: در تمام دنیا قهرمان همیشه صاحب سکو هستند یعنی اگر اول هم نشوند به مقام دومی یا سومی مسابقات می‌رسند، اما عباسعلی نمی‌دانم چرا یکبار مدال می‌آورد و یک بار دیکر بدون کسب هیچ عنوانی می‌بازد و حذف می‌شود.

او در پایان اظهار کرد: متاسفانه دیدیم در مسابقات ژاپن کاراته کای خودمان به اشتباه هم تیمی اش را حذف کرد و با اعزام اشتباه کسانی که هیچ شانسی برای کسب سهمیه المپیک ندارند حق دیگران را ضایع کردیم.


بیشتر بخوانید: طلای لیگ جهانی کاراته بر گردن بانوی ایرانی


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر