کد خبر: ۷۰۶۴۸۹۴
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
مدیر کل انتقال خون استان یزد خبرداد:

مدیر کل انتقال خون استان یزد گفت: پایگاه انتقال خون صفائیه پذیرای اهداکنندگان خون در روز تاسوعای حسینی است.

فعالیت پایگاه انتقال خون صفائیه در روز تاسوعانقی تقوایی مدیر کل انتقال خون استان یزد در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، گفت: پایگاه انتقال خون صفائیه در روز تاسوعای حسینی پذیرای اهداکنندگان خون است.

تقوایی با بیان اینکه مراکز ثابت اهداخون در روز عاشورای حسینی اقدام به خونگیری نمی‌کنند، افزود: این پایگاه انتقال خون از ساعت ۸ صبح  تا ۱۳ بعد از ظهر امروز آماده خونگیری از عزاداران داوطلب است.

مدیر کل انتقال خون استان یزد با اشاره به اجرای طرح پویش نذر اهدای خون آگاهانه در ایام ماه محرم و صفر  خاطرنشان کرد: پویش اهدای خون آگاهانه به سمت اهدای پلاسما از اول محرم تا پایان ماه صفر جهت آشنایی اهداکنندگان با فرآورده‌های خونی و ترویج فرهنگ و مدیریت بهینه اهدای خون به بیماران اجرا می‌شود.

او اظهار داشت: با توجه به این که آمار اهداکنندگان در ماه محرم و صفر به علت شرکت در سنت حسنه نذر اهدای خون بیشتر می‌شود و اهداکنندگان برای اهدای خون در مراکز خونگیری نیز با ازدحام جمعیت روبرو نشوند، داوطلبان می‌توانند برای سهولت کار از طریق سامانه نوبت‌دهی به نشانی www.yazdbto.ir ثبت نام اینترنتی انجام دهند.

تقوایی اضافه کرد: داوطلبان می‌تواند در قسمت نوبت‌دهی این سامانه‌ی اینترنی برای اهدای خون یا اهدای پلاسما ثبت نام کنند و ضمن دریافت کد رهگیری در تاریخ دلخواه تعیین شده برای اهدای خون یا اهدای پلاسما به مراکز اهدای خون مراجعه کنند.

او با اشاره به راه‌اندازی دستگاه‌های جدید در این اداره کل نیز گفت: اهداکنندگان می‌توانند به جای اهدای خون، اهدای پلاسما و پلاکت آفرزیس داشته باشند و در پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خونساز نیز مشارکت کنند و جان بیماران را نجات دهند.

انتهای پیام/ غ

پایگاه‌ انتقال خون صفائیه یزد در تاسوعای حسینی آماده خونگیری است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر