کد خبر: ۷۰۶۴۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
سخنگوی سازمان هواپیمایی خبر داد:

جعفر زاده از پایان عملیات بازگشت حجاج ایرانی در ساعت ۱:۳۱ بامداد امروز ۱۸شهریور ۹۸ خبر داد.

اتمام پرواز های برگشت حجاج با میانگین تاخیر ۱۹ دقیقه ایبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: با فرود آخرین پرواز "هما" در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) در بامداد ۱۸ شهریور ، عملیات حج تمتع سال ۱۳۹۸ به پایان رسید.


او اظهار کرد: عملیات اعزام و پذیرش بیش از ۸۸ هزار و ۶۰۰ زائر ایرانی خانه خدا از ۱۷ تیر در ۱۹ فرودگاه کشور آغاز شده بود و ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با انجام ۷۶۰ پرواز موفق به انجام این عملیات سنگین در کشور شد.


بیشتر بخوانید: بازگشت ۵۱ هزار و ۹۴۷ حاجی به کشور تا دیروز


او با اشاره به اینکه متوسط تاخیرها حدود ۱۹ دقیقه بود، گفت: با وجود رشد ۴ درصدی زائران و ۱۴.۵ درصدی پروازها نسبت به سال گذشته، با هماهنگی و همدلی دستگاه‌های مختلف اجرایی، انتظامی و امنیتی مستقر در فرودگاه‌ها، تاخیرها کاهش چشمگیری نسبت به سال قبل داشت و بسیاری از پروازها هم با تعجیل به فرودگاه‌های مقصد رسید. 

جعفرزاده از سهم ۲۶درصدی ترمینال تازه افتتاح شده سلام در فرودگاه امام خمینی (ره) در جابه جایی حجاج بیت الله الحرام خبر داد و گفت: سایر حجاج از طریق ۱۸ فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران منتقل شدند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پایان از تمامی دست اندرکاران در تمامی بخش های  "هما" و همکاری بعثه مقام معظم رهبری، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، سپاه حفاظت فرودگاه‌ها، پلیس فرودگاه های کشور، نماینده محترم ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و سرپرست حجاج، سازمان حج و زیارت، گمرک و همچنین سازمان هواپیمایی کشوری تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

انجام ۷۶۰ پرواز موفق  در عملیات حج تمتع امسال

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر