کد خبر: ۷۰۶۵۳۹۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸

پیکر پدر شهیدان کدخدایی در شهرستان رفسنجان به سمت آرامگاه ابدی‌اش تشییع شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حاج‌محمود کدخدایی پدر سه شهید «حسین، علی و رضا و یک جانباز به نام عباس» روز گذشته بر اثر کهولت سن و تحمل چندسال بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد و به سه فرزند شهیدش پیوست.

انسان وارسته‌ای که ازهمان دوران جوانی با تربیت فرزندانی خلف و مومن و متعهد توانست نامشان را بر عرش ثبت کند و مدال افتخار بر گردن خویش به عنوان پدر سه شهید و یک جانباز بیاویزد و امروز نام این پدر شهید در کل شهرستان رفسنجان بلندآوازه باشد.

علی محمدی‌بهجت بخشدار فردوس برای معرفی بیشتر این خانواده شهید اظهار کرد: خانواده کدخدایی از همان اوایل کلیدخوردن انقلاب پیشتاز بودند و علی نقش بسزایی در سازماندهی راهپیمایی‌های ضدپهلوی داشت.

وی ادامه داد: از بین سه برادر شهید حسین، رضا و علی فقط حسین متأهل بود و دو برادر دیگر مجرد بودند که به فیض شهادت نائل گشتند و عباس برادر چهارم در جبهه‌های لبنان به مقام جانبازی نائل شد.

بخشدار فردوس مرحوم کدخدایی را از نیرو‌های وفادار به انقلاب و نظام دانست که نقش بی‌بدیلی هم در منطقه به عنوان معتمد محل ایفا می‌کرد به طوری که اهالی خیلی از وی حرف‌شنوی داشتند و اختلافات با ریش‌سفیدی وی پایان می‌یافت.

وی با اشاره به اینکه مرحوم کدخدایی حدود ۹۰ سال سن داشت و در اواخر عمر خویش به دلیل مشکل تنفسی مدتی در بیمارستان بستری بود، افزود: پایان عمر این بزرگ مرد دیار نوقات رفسنجان در منزل رقم خورد.

بخشدارفردوس اظهار داشت: پدر شهیدان کدخدایی تنها به پدر شهیدبودن بسنده نکرد و با کار‌های خیر و عام‌المنفعه‌ای که در منطقه انجام داد آوازه بلندی برای خود رقم زد که از قبل کشاورزی منشأ خیرات و برکات زیادی شد متولی راه‌اندازی پاسگاه بخش شد که ۷۰ درصد هزینه راه‌اندازی پاسگاه را خود ایشان و مابقی را از خیران جمع‌آوری کرد.

وی ادامه داد: اخیرا یک قطعه زمین به مساحت ۲ هزار مترمربع برای احداث جامعه‌القرآن و کتابخانه شهر صفائیه مرکز بخش فردوس اهدا کرده بود که از دیگر کار‌های خیر پدر شهیدان کدخدایی به شمار می‌رود.

مرحوم کدخدایی دارای ۶ فرزند پسر و ۵ فرزند دختر بود، در منطقه نوق رفسنجان دو خانواده داریم که سه فرزند شهید تقدیم اسلام و قرآن کرده‌اند و این منطقه شهدای زیادی تقدیم اسلام کرده است.

انتهای پیام/پ

تشییع پیکر حاج محمود کدخدایی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر