کد خبر: ۷۰۶۵۴۹۹
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱

رئیس شبکه دامپزشکی قروه گفت: آب آلوده به کود شیمیایی ۵۷ رأس گوسفند را در روستای «چمقلو گنجی» این شهرستان تلف کرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حسین پروایی رئیس شبکه دامپزشکی قروه گفت: امروز دوشنبه (۱۸ شهریورماه) بعد از تماس تلفنی اهالی روستای چمقلو گنجی از توابع شهرستان قروه با تلفن گویای ۱۵۱۲ دامپزشکی، نیرو‌های این اداره سریعاً جهت بررسی موضوع در محل حادثه حاضر شدند.

او افزود: پس از بازدید‌های میدانی متوجه شدیم که ۵۷ رأس گوسفند که متعلق به دو نفر از اهالی روستا بودند به‌دلیل بی‌احتیاطی صاحبان احشام و ورود به زمین‌های کشاورزی اطراف روستا و استفاده از آب چاه آلوده به کود‌های شیمیایی تلف شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان قروه با اشاره به اینکه زمین‌ها مربوط به کشت خیار و آلوده به کود شیمیایی اوره بود گفت: به‌دلیل حساسیت و پیگیری جدی دادستان و ضرورت نظارت و رعایت بهداشتی روی دفن بهداشتی احشام، همه ۵۷ رأس دام در محل مناسب دفن شدند.

او بیان کرد: برابر نظریه اولیه کارشناسان اداره دامپزشکی این شهرستان علت تلف شدن گوسفندان، مسمومیت براثر مصرف آب آلوده بود.

رئیس شبکه دامپزشکی قروه  ارزش احشام تلف شده را حدود ۱۴ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال برآورد کرد و گفت: کشاورزان زمانی که از کود‌های شیمیایی برای کشت و کال و تقویت زمین‌ها و اراضی خود استفاده می‌کنند تا حد امکان دامداران منطقه را از این موضوع آگاه کنند.

پروایی در پایان سخنان خود از دامداران خواست مراقب ورود دام‌های خود به اراضی و زمین‌های کشاورزی مختلف باشند و با مشاهده هر آبشخوری سریع اقدام به تأمین آب احشام خود نکنند و در صورت مشاهده هر گونه مسمومیتی در احشام سریعاً دامپزشکی را در جریان کار قرار دهند.

انتهای پیام/پ

آب آلوده به کود شیمیایی ۵۷ رأس گوسفند را در قروه تلف کرد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر