کد خبر: ۷۰۶۵۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵

یک مادر نیوزیلندی که اجازه نداده بود فرزندش هیچ نوع واکسیناسیونی را تجربه کند، پسرش را تا یک قدمی مرگ برد. این زن با اعتقادات عجیب خود باعث شده بود فرزندش در شرایطی قرار گیرد که بسیار خطرناک محسوب می‌شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  برخی از افراد عقایدی عجیب دارند و تصور می‌کنند واکسناسیون برای سلامتی خطرناک است. طرفداران این طرز فکر اجازه نمی‌دهند فرزندانشان تحت هیچ شرایطی واکسینه شوند.

اعتقاد عجیب و غریب یک مادر فرزندش را تا پای مرگ برد!

شاید چنین موضوعی در جوامع بدوی عادی بود، اما اکنون که برای انواع بیماری‌ها واکسن تولید شده است چنین عقیده‌ای بسیار عجیب به نظر می‌رسد. مدتی است که در نیوزیلند سرخک شیوع پیدا کرده و افرادی که حاضر به واکسینه شدن نیستند به این موضوع دامن زده اند. تنها امسال بیش از هزار مورد سرخک در نیوزیلند اتفاق افتاده است و این امر باعث می‌شود که هشدار‌های مسئولان بهداشتی در این زمینه جدی‌تر باشد.

آلی ادوارد لازنبی در گفتگو با رسانه‌ها توضیح داد که وی می‌ترسید واکسن سرخک باعث ایجاد اوتیسم شود و در نتیجه اجازه نداده پسرش واکسن دریافت کند. متاسفانه، پسر آلی به این بیماری مبتلا شد و وضعیتش تا حدی حاد شد که حتی در بیمارستان بستری شد و تا پای مرگ رفت. او اکنون می‌گوید اگر زمان به عقب باز گردد به سرعت فرزندش را واکسینه می‌کند.


بیشتربخوانید: اقدام خیره کننده دختر ۲۱ ساله دشتستانی در شب عاشورا


او گفت: "من معتقدم که ایمن سازی مهم است. من بازی رولت روسی را با سلامتی پسرم بازی کردم که به آن افتخار نمی‌کنم. این بزرگترین اشتباه من بود و پیامی که از آن به اشتراک می‌گذارم، این است که اگر شما بر اساس اطلاعاتی محدود تصمیمی می‌گیرد بهتر است در مورد آن تجدید نظر کنید. "

فرزند  او نه تنها سرخک گرفت بلکه به علت ضعف بدنی دچار ذات الریه شد و آنفولانزا شد و وضعیتش تا حدی حاد شد که پزشکان نگران مرگ وی بودند.

منبع: انتخاب

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر