کد خبر: ۷۰۶۶۰۸۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷
رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران در قم:

خورشیدیان با بیان این که نام اباعبدالله الحسین (ع)در جریده عالم ثبت است،گفت: امام حسین (ع) فقط متعلق به مسلمانان نیست.

امام حسین (ع)فقط متعلق به مسلمانان نیست/ زرتشتیان پای ثابت عزاداری حسینی هستندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،و به نقل از دفتر آیت الله علوی بروجردی،موبد اردشیر خورشیدیان،رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران در مراسم عزاداری ماه محرم در دفتر آیت الله علوی بروجردی اظهار کرد: ماه محرم روز‌های عزیزی است که انقلاب بزرگ و شکوهمند معنوی امام حسین (ع) گرامی داشته می‌شود و ما زرتشتیان مفتخریم که پای ثابت شرکت در این مجالس هستیم.

او  با بیان این که نام اباعبدالله الحسین (ع) در جریده عالم ثبت و ضبط است، گفت: امام حسین (ع) فقط متعلق به مسلمانان نیست بلکه متعلق به همه بشریت و جهانیان است و بر همین اساس، زرتشتیان از کهنترین زمان ها، پای ثابت شرکت در مجالس عزاداری‌ها هستند.


رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران، تاکید کرد: زرتشتیان از ابتدایی که متوجه شدند امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان،از سوی یزید و یزدیان به شهادت رسیدند، همه متأثر شدند و از کهنه ترین زمان ها، سعی کردیم در این مجالس شرکت کنیم و بازهم شرکت خواهیم کرد؛ و امروز هم سپاسگزاریم که به این مجلس دعوت شدیم.


بیشتر بخوانید:مراسم شام غریبان در حرم بانوی کرامت برگزار شد


خورشیدیان  با بیان این که امام حسین (ع) متعلق به همه جهان و جهانیان است و فقط ویژه مسلمین نیست، گفت: ما غیرمسلمانان و پیروان دین زرتشت هم از انقلاب و قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا، درس‌های زیادی گرفتیم.


او با بیان این که ما زرتشتیان هم در غم شما شیعیان برای عزاداری امام حسین (ع) شریک هستیم، گفت: ما گرچه غیرمسلمان هستیم، اما پیام امام حسین (ع) را شنیده ایم و بازهم سعی می‌کنیم بشنویم و در عین حال این پیام‌های والا را برای دیگران هم بازگو کنیم.

رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران افزود: ما زرتشتیان سعی می‌کنیم ضمن شرکت در مجالس عزاداری سیدالشهدا (س)، روح بلند و معنویت ایشان را در جان و دل خود جا دهیم تا حق خواهی و حق گویی ایشان، بعنوان سرمشق تمام مراحل زندگی مان باشد.

او  تأکید کرد: شعور امام حسین (ع) چیزی است که همه ما انسان‌ها باید درک کنیم، چرا که عملکرد ایشان، کار‌های بزرگ و از خودگذشتگی‌هایی که ایشان کردند، در تاریخ بشریت بی نظیر است.

رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران افزود: ما باید با بهره گیری از شعور حسینی و اندیشه امام حسین (ع)، بتوانیم با یزید و یزیدیان زمانه، در هر کجای دنیا که هستند، مقابله کنیم.

خورشیدیان  با بیان این که اندیشه و تفکر حسینی، مانند نوری است که تاریکی‌ها را از بین خواهد برد و تمام جهان را سراسر روشنی و پر از وحدت و دوستی خواهد کرد، خاطرنشان کرد: اگرچه زرتشت می‌گوید ما خواهان آن هستیم تا در زمره کسانی باشیم که مردم را به سمت راستی و نیکی سوق می‌دهند، شما مسلمانان هم به رفتن در صراط مستقیم و حی علی خیرالعمل تأکید دارید، و همین دو وا‍ژه بزرگ می‌تواند انسجام ملی را بیشتر کرده و روز به روز وحدت را افزایش دهد تا اگر دشمنان این اتحاد ما را ببینند، بترسند و اگر دوستان می‌بینند خوشحال شده و آن‌ها هم به ما ملحق شوند.

رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران با بیان این که امام حسین (ع) از بهترین محور‌های وحدت میان کل انسان هاست و دوام و ماندگاری ایشان نیز، به دلیل اندیشه‌های والای شان، در جریده کل عالم ثبت و ضبط است، گفت: ما زرتشتیان از همان دوران کودکی در مجالس ماه محرم و عزاداری امام حسین (ع) بعنوان یک شخصیت والا شرکت می‌کردیم و خودمان را با شما شیعیان و محبان اباعبدالله (ع) همدرد می‌دانیم.

او  با بیان این که از خدا می‌خواهیم این انسجام ملی را بیش از پیش افزایش داده و دل‌ها را به هم نزدیک کند، گفت: یکتاپرستی جز ایجاد فضای همدلی و یکدلی میان انسان‌ها توسط اندیشه و گفتار نیک یا همان راه راست و صراط مستقیم و خیرالعمل، چیز دیگری نیست و باید این راه را طی کنیم تا ایرانی آبادتر و پیشرفته‌تر از گذشته بسازیم.

انتهای پیام/ش

رئیس انجمن موبدان زرتشتیان ایران در قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر