کد خبر: ۷۰۶۶۳۷۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ هزار میلیارد ریال طرح اقتصادی بزرگ در بخش‌های صنعت، خدمات، گردشگری و کشاورزی در این استان در حال اجراست.

۴۰ هزار میلیارد ریال طرح اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراستبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ؛معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ هزار میلیارد ریال طرح اقتصادی بزرگ در بخش‌های صنعت، خدمات، گردشگری و کشاورزی در این استان در حال اجراست.

جعفرگوهرگانی افزود: این میزان سرمایه گذاری حدود ۸۷۵ طرح مهم اقتصادی در بخش‌های صنعت، خدمات، گردشگری و کشاورزی را شامل می‌شود.

او با اشاره به مهمترین طرح‌های اقتصادی نیز گفت: ۴۱۲ مورد در حوزه صنعت و معدن، ۳۹۳ طرح در بخش کشاورزی و ۷۰ مورد نیز در حوزه گردشگری با سرمایه گذاری افزون بر ۲۵۰ هزار میلیارد ریال در حال اجراست.

گوهرگانی تعداد اشتغال پیش بینی شده برای این طرح‌ها را بیش از ۱۷هزار فرصت شغلی عنوان کرد.

او افزود: این طرح‌ها در مراحل اخذ مجوز تا پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می‌شود.

گوهرگانی با بیان اینکه با اجرای کامل این طرح‌ها تحولی بزرگ در حوزه اقتصادی و اشتغال زایی در این استان به وجود خواهد آمد، گفت: پیش بینی می‌شود حدود ۳۰درصد این طرح‌ها تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسند.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمدبیان کرد: احداث سه کارخانه پتروشیمی از مهمترین پروژه‌های اقتصادی در دست ساخت استان است.

هم اینک یکهزار و ۸۲۱ واحد اقتصادی در استان با ۱۶ هزار نفر نیروی کار در حال فعالیت است.

هم اکنون یکهزار و ۵۹ واحد اقتصادی حوزه کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در بخش‌های گلخانه، شیلات، طیور، دام و سایر زیرشاخه‌ها در حال فعالیت است.

انتهای پیام/غ

تحولی بزرگ در حوزه اقتصادی و اشتغال زایی استان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر