کد خبر: ۷۰۶۷۰۹۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۲

لایحه‌ی شهرداری مبنی بر بررسی آیین‌نامه نحوه‌ی نظارت بر دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی بافت فرسوده در دستور کار صحن علنی شورا قرار گرفت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عبدالرزاق موسوی رئیس شورای شهر شیراز در صد و دومین جلسه علنی شورای شهر شیراز با بیان اینکه عزل و نصب مدیران شهرداری از حقوق قانونی شهرداری است و همه باید به آن احترام بگذاریم، اظهار داشت: شورا نیز موظف به نظارت و ارزیابی عملکرد شهرداری و مدیران است و ان‌شاالله ما هم بتوانیم به وظیفه خودمان عمل کنیم؛ البته این نظارت نباید منجر به دخالت شود.

او ادامه داد: نتیجه تعیین مدیران باید بهبود و ارتقا سطح ارایه خدمات در شهرداری باشد، بدیهی است که شهروندان و نمایندگان آن‌ها در شورای شهر نیز باید آثار این تغییرات را مشاهده کنند. البته ما در سال سوم، در جهت ارزیابی عملکرد مدیران شهرداری، کمیته نظارت را که مصوب سال دوم فعالیت شورا است، حتماً فعال خواهیم کرد.

موسوی افزود: یکی از شاخص‌های موقعیت مدیران شهرداری، تسریع و بهبود نحوه و کیفیت ارایه خدمات به مردم و شهروندان است، انتظار داریم که گزارش عملکرد شهرداری در اجرای مصوبات شورا و تکالیف قانونی بودجه سنواتی، این را نشان دهد.

او گفت: یکی از وظایف مهم ما به عنوان شورا که در بند ۲ ماده ۸۰ قانون شورا‌ها آمده است، شناسایی و بررسی مشکلات حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، آموزشی، بهداشتی و رفاهی است. در این زمینه انتظار می‌رود کمیسیون‌ها با کمک مرکز پژوهش‌ها که فعال خواهد شد، پیشنهادات خود را ارایه کنند، در همین جهت و به موجب بند‌های ۷ و ۲۳ همین ماده، موضوع توزیع ارزاق عمومی و ایجاد میادین میوه و تره‌بار از تکالیف و وظایف شورا‌ها است.

موسوی در پایان تأکید کرد: مردم در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی هستند، از کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری درخواست می‌کنم با قید اولویت این موضوع را در دستور کار قرار داده و با همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط، طرحی اجرایی و عملیاتی برای این مهم ارائه کنند.

در این جلسه لایحه‌ی شهرداری مبنی بر بررسی آیین‌نامه نحوه‌ی نظارت بر دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی بافت فرسوده در دستور کار صحن علنی شورا قرار گرفت و به تصویب رسید.

اعضای شورای شهر شیراز با لایحه‌ی شهرداری مبنی بر پرداخت عوارض نوسازی مساجد و اماکن مقدسه مذهبی از ماده ۱۷ بودجه شهرداری موافقت کردند.

با تصویب این لایحه به شهرداری شیراز اجازه داده می‌شود عوارض نوسازی مساجد و اماکن مقدسه اسلامی و معابد اقلیت‌های مذهبی به گواهی مرجع مربوطه از تاریخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ تا پایان سال ۱۳۹۹ را تاسقف ۲۰ درصد از محل ماده ۱۷ بودجه شهرداری تأمین و پرداخت کند.

در این جلسه لایحه شهرداری شیراز مبنی بر عزیمت شهردار شیراز و هیات همراه به شهر بارسلونا به کمیسیون شهرسازی و معماری شورا ارجاع شد. همچنین لایحه پرداخت دیه جان باختگان سیل ۵ فروردین سال ۱۳۹۸ دروازه قرآن شهر شیراز نیز به کمیسیون برنامه وبودجه، امورحقوقی و املاک شورا ارجاع شد.
انتهای پیام/ م

 صد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر