کد خبر: ۷۰۶۷۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶

جنبش اسلامی نیجریه شهادت دست کم ۱۲ نفر از عزاداران حسینی در روز عاشورا در سراسر این کشور را تأیید کرد.

جنبش اسلامی نیجریه شهادت دست‌کم ۱۲ نفر از عزاداران حسینی را تایید کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرد نیرو‌های پلیس این کشور به اعضای این جنبش که سه شنبه در حال برگزاری مراسم عاشورای حسینی در سراسر این کشور بودند تیراندازی کردند که بر اثر آن بیش از ۱۲ نفر به شهادت رسیدند.

بر اساس این گزارش، سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرد این جنبش با وجود ممنوعیت برپایی مراسم عاشورای حسینی، برای اقامه عزای حسینی به خیابان‌ها آمدند و این موضوع سبب شد افسران پلیس به تظاهرکنندگان در چندین شهر "حمله‌ای وحشیانه "انجام دهند.

ابراهیم موسی در بیانیه‌ای اعلام کرد: "جنبش اسلامی نیجریه شهید شدن دست کم ۱۲ نفر از عزاداران حسینی را در روز عاشورا در سراسر کشور تأیید کرده است. "

مقامات پلیس نیجریه به این اظهارات واکنشی نشان نداده اند. پلیس نیجریه دوشنبه هشدار داده بود با هر کسی که به این مراسم بپیوندد، همانند تروریست برخورد خواهد شد.

موسی گفت: "در شهر کاتسینا، شمار زیادی از افراد به سبب اصابت گلوله مجروح شدند. "

او افزود چندین تن از اعضای این گروه هدف اصابت گلوله قرار گرفتند و این موضوع بدین معناست که شمار تلفات می‌تواند افزایش پیدا کند.

موسی خاطرنشان کرد پلیس برای متفرق کردن عزاداران در ابوجا پایتخت نیجریه و همچنین شهر بائوچی اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کرد.

صالح عثمان دبا، سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه در ایالت گومبه هم اعلام کرد دو تن از اعضای این گروه هنگام برگزاری عزاداری روز عاشورا به شهادت رسیدند و هفت تن دیگر زخمی شدند.

دبا گفت:​ "پس از پایان مراسم، ما از سوی پلیسی هدف حمله قرار گرفتیم. پلیس به سمت تظاهرکنندگان گاز اشک آور شلیک کرد و اعضای ما را هدف گلوله قرار دارد. "

او افزود: "تاکنون، دو نفر شهید و هفت تن دیگر زخمی شده‌اند. چندین تن دیگر هم بازداشت شدند و این در حالی است که مقر‌های جنبش اسلامی نیجریه در گومبه تعطیل شد. "

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر