کد خبر: ۷۰۶۷۳۱۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹

مدیر جهاد کشاورزی چادگان گفت:بیش از ۲۰۰ خانوار به‌صورت مستقیم و فصلی درزمینهٔ کشت خیار در شهرستان چادگان فعالیت می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود ۱۴ هزار تن خیار در این شهرستان تولید شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،بختیار حاجتی مدیر جهاد کشاورزی چادگان اظهار داشت: در سال زراعی ۴۶۰ هکتار از اراضی بخش مرکزی و چناررود شهرستان چادگان زیر کشت خیار رفته است که نسبت به سال گذشته کاهش نداشته است.

مدیر جهاد کشاورزی چادگان گفت: انتظار می‌رود از این سطح به طور میانگین هر هکتار ۳۰ تن انواع خیار برداشت شود که با توجه به مرغوب بودن خیار این منطقه به سراسر کشور و کشور‌های همسایه در صورت باز بودن مرز ارسال می‌شود.

او به علت افرایش نیافتن سطح کشت خیار در شهرستان اشاره کرد و بیان داشت: بالا بودن اجاره زمین درهرهکتاراز ده تا پانزده میلیون ریال باعث افرایش نیافتن کشت خیار در شهرستان شد.

حاجتی گفت: متأسفانه امسال با توجه به افزایش هزینه‌ها کاهش شدید قیمت را درفروش خیار شاهد هستیم که کشاورزان ضرر زیادی کردند.

مدیر جهاد کشاورزی چادگان عنوان کرد: با برگزاری کلاس‌های ترویجی در روستا‌ها از آبیاری غرقابی زمین‌ها جلوگیری کرده و کشاورزان از آب‌های سطحی برای آبیاری این محصول استفاده کنند.

او گفت: بیش از ۲۰۰ خانوار به‌صورت مستقیم و فصلی درزمینهٔ کشت خیار در شهرستان فعالیت می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود ۱۴ هزار تن خیار در شهرستان تولید شود.

حاجتی ادامه داد: بعضی از کشاورزان تولید مازاد بر نیاز خود را در کارگاه‌های سنتی به‌صورت شوری جات تهیه می‌کنند و در بازار‌های محلی به فروش می‌رسانند.

مدیر جهاد کشاورزی چادگان افزود: عشایر با ییلاق کردن به این شهرستان علاوه بر چرای دام خود در مراتع بخش چنار رود به کشت صیفی‌جات مشغول هستند که درآمدزایی خوبی برای خانواده‌های عشایری دارد.

انتهای پیام/م

 

برداشت خیار از ۴۶۰ هکتار از اراضی چادگان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر