کد خبر: ۷۰۶۷۵۹۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
عشق به حسین رنگ و نژاد نمی شناسد؛

مجلس عزاداری حسینی در ۲۵۰ هیئت اتباع خارج از کشور‌های افغانستان، پاکستان و عراق در قم برپا است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حجت الاسلام والمسلمین مصیب منوچهری،مسئول تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی قم،تعداد هیئت‌های مذهبی فعال در استان را حدود یک هزار و ۵۰۰ هیات اعلام کرد و گفت: ۲۵۰ هیات عزاداری اتباع غیر ایرانی از کشور‌های افغانستان، پاکستان و عراق در این استان وجود دارد.

او ادامه داد:از جمله ویژگی‌های قم را داشتن هیئت مذهبی اتباع کشور‌های مختلف دانست و گفت: تمام هیئت‌های عزاداری حسینی اتباع فعال در این استان مجوز فعالیت داشته و علاوه بر محرم و صفر به مناسبت‌های مختلف مذهبی برنامه‌های مذهبی اجرا می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین منوچهری با بیان اینکه مجوز این هیئت‌ها توسط امور اتباع استانداری قم صادرشده است، ادامه داد: برنامه ریزی برای ثبت این هیئت‌های مذهبی درسامانه طوبی انجام شده و تاکنون ۳۵ هیئت اتباع استان در این سامانه ثبت شده اند.

مسئول تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی قم، با تاکید بر ضرورت ثبت نام تمام هیئت‌ها و تشکل مذهبی فعال درقم در سامانه طوبی ادامه داد: از حدود یکهزار و ۵۰۰ هیات مذهبی موجود در قم برای ۸۵۰ هیات مجوز فعالیت صادر شده است.

منوچهری، ادامه داد: به منظور ساماندهی، آموزش و نظارت بر فعالیت هیئت‌ها و تشکل‌های مذهبی، سازمان تبلیغات اسلامی اقدام به راه اندازی این پایگاه داده به نام طوبی در سراسر کشور نموده است.

مسئول تشکل‌های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی قم، داشتن روحانی هیئت، مربی قرآن، مداح، رابط فرهنگی و رئیس هیات را لازمه ثبت نام هیات‌های مذهبی در این سامانه دانست و افزود: هر هیات مذهبی باید پنج تن را به عنوان هیات امنا و هیئت موسس و پنج تن نیز به عنوان کادر اجرایی معرفی کند که اعضای آن شامل رئیس هیات، رابط فرهنگی، روحانی هیات، مربی قرآن و مداح است.

پایگاه داده به نام طوبی (http://tooba.tdm-ido.ir/) به منظور ساماندهی هیئت‌ها و تشکل‌های مذهبی، سازمان تبلیغات اسلامی راه اندازی شده است که باید اطلاعات تمام تشکل‌های دینی برای کسب مجوز بر روی این پایگاه داده شود.

منبع ایرنا

انتهای پیام/ش

عزاداری حسینی اتباع خارجی در قم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر