کد خبر: ۷۰۶۷۸۸۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹

شهردار شیراز از تلاش برای افتتاح چهار پروژه چپگرد صدرا، تقاطع مهدیه – امیرکبیر، بزرگراه مهدیه و تقاطع شهید رودکی در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، حیدر اسکندرپور در بازدید از پروژه چپگرد صدرا، گفت: هم اکنون مراحل اجرای پروژه سرعت قابل قبولی دارد و با برنامه ریزی‌های انجام شده طی ماه‌های آتی نیز سرعت اجرای آن افزایش می‌یابد.

او با اعلام اینکه تلاش داریم در دهه فجر ۹۸ چپگرد صدرا به بهره‌برداری برسد، افزود: طول این پروژه ۹۰۰ متر است و بهره برداری از آن موجب روانی ترافیک در محدوده خروجی می‌شود.

شهردار شیراز بر لزوم افزایش سرعت تکمیل پروژه چپگرد صدرا تاکید کرد و گفت: با بهره‌برداری از این پروژه شاهد کاهش ترافیک در مسیر خروجی صدرا به سمت شیراز، تردد روان و افزایش ایمنی عبور و مرور شهروندان در این مسیر خواهیم شد.

اسکندرپور در بازدید از پروژه بزرگراه مهدیه گفت: این پروژه به طول دو هزار و ۲۰۰ متر و عرض ۵۵ متر در اراضی پشت کارخانه سیمان واقع شده و تقاطع مهدیه - امیرکبیر درورودی جنوب غربی شیراز را به تقاطع شهید رودکی در کمربندی متصل می‌کند.

او اضافه کرد: با توجه به اینکه احداث بزرگراه مهدیه نیازمند حجم بالایی از کار اجرایی همچون ۳۵ هزار متر مربع سنگ ریزی و ۷۰۰ هزار متر مکعب خاکریزی است، اما با برنامه ریزی انجام شده تلاش داریم در دهه فجر این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم.

شهردار شیراز خطاب به مهندسین و رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری شیراز نیز تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی باید به گونه‌ای برای اجرای پروژه مهدیه برنامه ریزی شود که در سه ماه آینده پروژه درصد قابل توجهی پیشرفت داشته باشد.

اسکندرپور همچنین در بازدید از تقاطع شهید رودکی عنوان کرد: فاز نخست این پروژه همزمان با هفته دولت سال گذشته به بهره‌برداری رسید و هم اکنون مراحل اجرایی پل دوم و سوم در حال انجام است.

او با اشاره به ترافیک عبوری خودرو‌های سبک و سنگین در محور کمربندی، افزود: با توجه به وجود این ترافیک، عملیات تکمیل تقاطع شهید رودکی سخت است، اما تلاش داریم در دهه فجر پل دو و سه را به بهره ‎ برداری برسانیم.

شهردار شیراز از تلاش برای بهره ‎ برداری از تقاطع مهدیه – امیرکبیر در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: سرعت اجرای تقاطع مهدیه – امیرکبیر، تقاطع شهید رودکی و بزرگراه مهدیه باید به گونه ‎‌ای باشد که در دهه فجر شاهد بهره ‎ برداری از هر سه پروژه به منظور تکمیل رینگ پیرامونی شیراز باشیم.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری شیراز نیز در حاشیه این بازدید گفت: تاکنون ۵۰ درصد از عملیات خاکبرداری و کوه بری فاز دو و سه تقاطع شهید رودکی انجام شده و با برنامه ریزی انجام شده و تجهیز ماشین آلات تا پایان دی ماه عملیات کوه بری این تقاطع به اتمام می‌رسد.
انتهای پیام/م

بازدید شهردار شیراز از پروژه چپگرد صدرا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر