کد خبر: ۷۰۶۷۹۵۴
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶
وزیر نیرو خبرداد؛

وزیر نیرو گفت: از نیمه سال ۹۲ تاکنون، بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستای کشور به شبکه‌های آب سالم و پایدار متصل شده‌اند.

اتصال بیش از ۱۰ هزار روستای کشور به شبکه‌های آب سالمبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، رضا اردکانیان وزیر نیرو در آیین بهره برداری از مجتمع آبرسانی روستای تنگه چنار استان یزد گفت: تنها در آب روستایی که امروز یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی دسترسی روستا‌ها به آب سالم و پایدار است، از نیمه سال ۹۲ تاکنون، بیش از ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستای کشور به شبکه‌های آب سالم و پایدار متصل شده‌اند.

اردکانیان افزود: برای این کار علاوه بر تلاش‌های شبانه روزی، اعتباری بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان در نقاط مختلف کشور هزینه شده است.

 او ادامه داد:  امروز جمعیتی بالغ بر شش میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از هموطنان روستایی ما از این نعمت بهره‌مند هستند در حالی که پیش از آن، تنها جمعیت کمتر از یک میلیونی این دسترسی را داشتند.

وزیر نیرو اظهار داشت: سعی می‌کنیم تا پایان دولت دوازدهم، این جمعیت به حدود ۱۰ میلیون نفر افزایش پیدا کند و این مسیر با قوت و قدرت ادامه پیدا می‌کند.

اردکانیان تصریح کرد: به غیر از این، دو مجموعه هم در شهرستان‌های مختلف افتتاح و عملیات احداث یک مجموعه بزرگ دیگر هم در استان آغاز شد و همچنین بیش از ۲۰ پروژه تامین و توزیع برق در استان یزد به بهره‌برداری رسید.

وزیر نیرو گفت: همه این اقدامات با این هدف است که مقاومت این مردم را در هم بشکنند و می‌بینیم که روز به روز مردم چگونه به این ارزش‌ها پایبند بودند و در برابر دشمن ایستادگی می‌کنند.

اردکانیان افزود: خوشبختانه علی رغم همه محدودیت‌ها، دولت توانسته به طرق مختلف منابع لازم برای توسعه کشور را فراهم کند و با حمایت دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف و همکاری نزدیک قوای سه گانه کار به گونه‌ای پیش رفته که برای اشکال پیچیده‌تر از این هم آمادگی داریم.

او گفت: به عنوان مثال تنها وزارت نیرو که مسئولیت تامین آب و برق کشور را بر عهده دارد، تنها تا پایان همین امسال یعنی در شش ماه آینده، ۲۲۷ طرح بزرگ را در جای جای کشور در بخش آب و برق با اعتباری بیش از ۳۳ هزار میلیارد تومان افتتاح می‌کند.

وزیر نیرو افزود: به عنوان مثال پروژه‌های بزرگ و تصفیه خانه‌های آب، مجتمع‌های آبرسانی و همه این‌ها در کنار صد‌ها و هزاران طرح عمرانی و توسعه‌ای دیگر اجرا می‌شود.

اردکانیان گفت: این‌ها همه نشانه سرزندگی و امید در بین اقشار مختلف در بین نیرو‌های مولد و سازنده است، به عنوان مسئول وزارت نیرو، در عین اینکه این پروژه‌ها گوارای هموطنان است، درخواست داریم که توجه داشته باشیم که مصرف صحیح به عنوان شکر نعمت آب، زمینه پایداری این نعمت را فراهم می‌کند

وزیر نیرو در پایان گفت: به عنوان مسئول وزارت نیرو، در عین اینکه این پروژه‌ها گوارای هموطنان است، درخواست داریم که توجه داشته باشیم که مصرف صحیح به عنوان شکر نعمت آب، زمینه پایداری این نعمت را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/غ 

 بیش از ۱۰ هزار روستای کشور به شبکه‌های آب سالم متصل شده اند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر