کد خبر: ۷۰۶۹۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
کد خبر : ۷۰۶۹۱۴۹
رحمانی فضلی در مشهد:

وزیر کشور گفت:تاکنون جلسات مشترکی را با کشور‌های همسایه داشته‌ایم و تجارت ما با آن‌ها حدود ۴۴ میلیون دلار است که رقم بسیار پایینی است.

وزیر کشور وارد مشهد شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور که به همراه استاندار خراسان رضوی به قرقیزستان سفر کرده بود دقایقی قبل به ایران وارد شد.

پرواز وی در فرودگاه بین‌المللی هاشمی نژاد مشهد به زمین نشست و رحمانی فضلی با هیأت همراه وارد مشهد شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پاویون فرودگاه بین‌المللی هاشمی نژاد مشهد در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه‌هایی که در سفر به قرقیزستان صورت گرفت، گفت: تا کنون جلسات مشترکی را با کشور‌های همسایه داشته‌ایم و تجارت ما با آن‌ها حدود ۴۴میلیون دلار است که رقم بسیار پایینی است و قول داده اند طی دو سال آینده این رقم افزایش پیدا کند.

او تصریح کرد: در این موافقت‌نامه بحث همکاری‌های مشترک بین ایران و قرقیزستان از جمله مباحث تروریسم، افراطی‌گری، تبادل اطلاعات، آموزش و همکاری‌های مشترک در حوزه‌های عملیاتی بررسی شد، با وزیر کشور قرقیزستان جلسه داشتیم، مسئله را نهایی کردیم که بعد از تصویب در مجلس، اجرایی می‌شود.

وزیر کشور با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با نخست وزیر قرقیزستان گفت: موضوع جلسه موافقت‌نامه تجاری اتحادیه اوراسیا بود که ایران نیز به آن پیوسته است.

رحمانی فضلی افزود: متناسب با این موافقت‌نامه حدود ۳۰۰کالا به صورت ترجیحی و تخفیفی به ایران صادر می‌شود و از آن کشور‌ها نیز حدود ۵۰۰کالا صادر می‌شود که فرصت بسیار خوبی است و باید تلاش کنیم تا مقدمات انجام این کار فراهم شود.

او با بیان اینکه در جلسه با نخست وزیر قرقیزستان روی دو موضوع به عنوان مانع تأکید شد، تصریح کرد: یکی از موانع، عملیات بانکی بود که باید مکانیسم مناسب برای عملیات بانکی داشته باشیم.

وزیر کشور گفت: دومین مانع مورد بحث پرواز هواپیما بود که مقرر شد طرفین برای حل مشکلات آن کمک کنند، موضوع ریل، راه آهن و بحث کمیسیون مشترک اقتصادی نیز مورد بحث قرار گرفت که هشتمین جلسه آن باید در ایران برگزار شود، در مورد این موضوع نیز قول پیگیری سریع داده‌اند.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه مجموعه صحبت‌ها حول محور امنیتی بود، افزود: با توجه به نوع همکاری‌هایی که با قرقیزستان و کشور‌های آسیای مرکزی داریم، در خصوص عوامل گوناگون این مسئله که بانک و حمل و نقل است بحث‌های خوبی مطرح شد، تشخیص من این بود که آن‌ها علاقه‌مند به همکاری هستند.
 
او تصریح کرد:استاندار خراسان رضوی نیز جلسات متعددی با استاندار «اوش» داشتند و مباحثی پیرامون خراسان رضوی مطرح شد.

رزم حسینی استاندار خراسان رضوی و رحمانی فضلی در این سفر از سرویس ملی مبارزه با مواد مخدر جمهوری قرقیزستان، منطقه آزاد صنعتی و تولیدی «سز» در بیشکک و «اتا بیت» آرامگاه شهدای قربانیان و جانباختگان دوره حکومت تزاری هم بازدید کردند.

وزیر کشور عصر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان‌رضوی که با موضوع الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی برگزار می‌شود، حضور پیدا می‌کند.
 
انتهای پیام//ج.ر
 

سفر وزیر کشور به مشهد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر