کد خبر: ۷۰۶۹۷۵۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور مطرح کرد؛

آیت‌الله اعرافی گفت: تهذیب و تزکیه نفس و اجتماعی بودن و سیاسی بودن به معنای درست آن، انقلابی عمل کردن و رابطه خوب با مردم به‌ویژه مستضعفان از ابعاد مهم حوزویان است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه که پیش از ظهر امروز در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد، گفت: انقلابی عمل کردن و مردمی بودن نیز در کنار سایر رسالت‌های حوزویان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

او با تأکید بر اینکه باید فرهنگ مهاجرت به شهر‌ها و روستا‌ها ترویج و تقویت شود، افزود: امروز هزاران روستا نیازمند مبلغ هستند و اهتمام به تبلیغ و مهاجرت علمی نیز از ضرورت‌های دیگر حوزه‌های علمیه است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور تصریح کرد: وضعیت معیشت حوزویان بسیار سخت است و بزرگان حوزه باید آن را موردتوجه قرار دهند، همبستگی حوزه و توجه به آرمان‌های امام راحل و حضور سیاسی و اجتماعی باید در میان حوزویان تقویت شود.

عضو فق‌های شورای نگهبان تصریح کرد: طلاب باید از مرید بازی‌ها و اقدامات ناصواب دوری کنند، مرید و مراد بازی و دعوت به خویش از آسیب‌هایی است که نمی‌توان آن را انکار کرد بنابراین نباید در دام عرفان‌های کاذب و مسلک‌های دروغین و مرید و مراد بازی‌های خارج از مدار شرع قرار گیریم.

امام‌جمعه قم با تأکید بر اینکه حوزه علمیه زمانی می‌تواند نقش خود را ایفا کند که هم به تحصیل عمیق بپردازد، تصریح کرد: اساس حوزه، علم و دانش است و معارف الهی در این حوزه باید فراگرفته شده عمق یابد و در ایران و جهان منتشر شود که اولین رکن این حوزه، علم‌آموزی و تعمق و پاسداشت سنن اصیل حوزوی است.

استاد حوزه علمیه ادامه داد: تهذیب و تزکیه نفس و اجتماعی بودن و سیاسی بودن به معنای درست آن، انقلابی عمل کردن و رابطه خوب با مردم به‌ویژه مستضعفان از ابعاد مهم حوزویان است.

آیت‌الله اعرافی اساس حوزه را علم و دانش دانست و ابراز کرد: معارف الهی باید در حوزه تعمیق شود و در جامعه ترویج داده شود، به هیچ بهانه‌ای حق نداریم از عمق فقهی، کلامی و معرفتی فاصله بگیریم و حوزویان باید تحصیل و تعمیق علمی را وظیفه خود به شمار آورده و تهذیب را نیز در کنار آن موردتوجه ویژه قرار دهند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور بیان کرد:حفظ جایگاه‌های والای رهبری، مرجعیت و نهاد‌های بزرگ و مهم حوزه یک ضرورت است، شورای عالی به‌نقد و اصلاح و پذیرش نقد و اشکال معتقد است، اما طلاب باید از جایگاه مرجعیت، شورای عالی و جامعه مدرسین صیانت کنند.

عضو فقهای شورای نگهبان بابیان اینکه در تابستان گذشته حدود ۲۰ هزار طلبه در اردو‌های آموزشی و دوره‌های ارتقایی حضور داشتند، خاطرنشان کرد: افتخار سال تحصیلی گذشته حوزه آن بود که در حوادث سیل حضور چشمگیری داشتند؛ بیش از ۱۰ هزار نفر از طلاب در این حادثه دل‌خراش حضور یافتند.

انتهای پیام/الف

انقلابی عمل کردن و خدمت به مستضعفان از ابعاد مهم حوزویان است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر