کد خبر: ۷۰۶۹۸۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۳۰
عبدالملکی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صمت منجر به افزایش شدید واردات خواهد شد.

///حجت‌اللّه عبدالملکی عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‎های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تشکیل وزارتخانه بازرگانی گفت: دولت معتقد است که اگر وزارتخانه بازرگانی مجزایی داشته باشد، کنترل بازار،  صادرات و واردات بهتر انجام می‌‌شود، همچنین ادغام وزارت بازرگانی با وزارت صنعت سابق به کنترل و مدیریت بازار خدشه وارد می‌کند.

او ادامه داد: اکنون دو مسئله بسیار جدی وجود دارد، مسئله اول این است که تفکیک این دو وزارتخانه از هم، بار اداری، تشکیلاتی و مشکلات سنگینی برای کشور ایجاد می‌کند. مسئله دوم این است که تمرکز دولت و بازار بر واردات بسیار زیاد است، همچنین تاکنون نتوانستیم فرهنگ الگوی مصرف را اصلاح کنیم و متاسفانه برنامه‌ریزی جدی برای تقویت تولید ملی در چند سال اخیر انجام نداده‌ایم. تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صمت منجر به افزایش شدید واردات خواهد شد.

عبدالملکی در ادامه افزود: اکنون که وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت بازرگانی ادغام شده است، کالا‌های تولید داخل که با افزایش واردات، ضربه می‌خورند، مدیریت می‌شوند و جلوی واردات بی‌رویه گرفته می‌شود.


بیشتر بخوانید: از تصویب شتابزده قانون مهم تجارت تا دغدغه‌های اتاق بازرگانی / نمایندگان در تصویب ۲ ساعته قانون تجارت تجدیدنظر کنند 


عضو جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب بیان کرد: اگر وزارت صنعت و وزارت بازرگانی از هم جدا شوند، هماهنگی و همکاری لازم را با یکدیگر نخواهند داشت و ممکن است واردات کشور لطمه جدی بخورد؛ به همین منظور بار تشکیلاتی سازمانی و بروکراسی سنگینی که این تغییرات دارد، دولت را به شدت درگیر موضوعات حاشیه‌ای می‌کند و از طرف دیگر باعث لطمه خوردن به تولید ملی به جهت استقلال عمل حوزه بازرگانی می‌شود و این تغییرات در زمان فعلی اتفاق منطقی تلقی نمی‌شود. شاید دولت با این کار، به دنبال تغییر صورت مسئله است و می‌خواهد زمین بازی را عوض کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر