کد خبر: ۷۰۷۰۴۸۵
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: خسارات بلایای طبیعی شامل سرمازدگی و سیل در استان قزوین امسال نسبت به پارسال ۲ هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، قدرت الله مهدیخانی مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: سرمازدگی امسال ۱۹ هزار و ۹۱۰ میلیارد ریال و سیل ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به استان قزوین خسارت وارد کرد.

به گفته مهدیخانی، خسارات پارسال سرمازدگی در استان ۱۸ هزار و ۸۸۰ میلیارد ریال و خسارات سیل نیز یک هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال بود.

او همچنین از افزایش قابل توجه حوادث آتش سوزی‌های گسترده در استان قزوین خبر داد و گفت: حجم آتش سوزی اراضی در استان قزوین نیز امسال ۸۲۰ هکتار بود که این رقم سال گذشته از ۱۵۰ هکتار فراتر نرفت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اعتبارات ابلاغی مربوط به جبران خسارات بلایای طبیعی در استان مربوط به امسال را ۸۰۰ میلیارد ریال بیان کرد و گفت: از این رقم تاکنون ۵۷۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است که ۳۳۰ میلیارد ریال آن مربوط به استمهال تسهیلات کشاورزان آسیب دیده و سایر نیز برای جبران خسارات سیل بوده است.

این مسئول گفت: از محل اعتبارات جبران خسارت سیل ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای کشاورزان قزوینی در نظر گرفته شده و در این زمینه هزار و ۴۰۰ پرونده تشکیل شده است که تاکنون تنها ۱۸۰ کشاورز موفق به دریافت تسهیلات مربوطه شده اند.

او اظهار داشت: در نشستی با بانک‌ها، آن‌ها را برای پرداخت اعتبارات در نظر گرفته شده به کشاورزان خسارت دیده توجیه کرده و انتظار داریم تا سایر کشاورزان متقاضی نیز بتوانند به سرعت تسهیلات مورد نظر را دریافت کنند.

انتهای پیام/ک

خسارت بلایای طبیعی ۲ هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال افزایش یافت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر