کد خبر: ۷۰۷۰۵۳۹
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴

رئیس شوای اسلامی شهر همدان گفت:برگزاری کنفرانس بین المللی راه ابریشم در همدان می‌تواتد گام موثری برای توسعه و سرمایه گذاری استان همدان باشد.

برگزاری همایش بین المللی راه ابریشم گامی موثر برای توسعه استان همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،علی گردان، رئیس شورای اسلامی شهر همدان در نشست خبری به مناسبت همایش راه ابریشم با اصحاب رسانه گفت: بعد از  معرفی همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های آسیایی در سال ۲۰۱۸و برگزاری نشست فعالان گردشگران جهان قرار شد این فرایند فرهنگی متوقف نشود و پیشنهاد برپایی همایش بین المللی جاده ابریشم با استقبال مسؤولان استان روبرو شد.

همایش بین المللی راه ابریشم از یکم تا هفتم مهر در همدان برگزار خواهد شد.

او ادامه داد:با توجه به رویکرد خوب یونسکو و عزم مسئولان استانی می‌توان با برپایی کنفرانس بین المللی راه ابریشم اتفاق خوبی را رقم زد.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان افزود : ما اعتقاد دادیم با توجه به اهداف گردشگری می‌توانیم با حضور گردشگران، همدان را به جهانیان بشناسانیم و این شهر را به عنوان یکی از مراکز شاخص گردشگری معرفی کنیم و این رویداد در توسعه گردشگری مؤثر است.

گردان ابراز امیدواری کردهمدان در برپایی کنفرانس بین المللی راه ابریشم موفق باشد و این رویداد کارکرد‌های مؤثری برای گردشکری در استان داشته باشد.

معاون استاندار همدان هم در این نشست گفت: از ابتدای دولت یازدهم محور توسعه گردشگری را در استان همدان در دستور کار قرار دادیم وتوانستیم همدان را نه در کشاورزی و نه در صنعت بلکه استانی با ظرفیت‌های بالای گردشگری معرفی کنیم.

محمود عراقی با اشاره به حفظ قدمت و ساختار این استان در گذر زمان افزود: این استان با شهر‌های اطراف فاصله اندکی دارد و با خطوط ریلی راه آهن نیز با دیگر استان‌ها در ارتباط است.

 او با بیان اینکه همدان در جنب و جوش گردشگری است اضافه کرد: یکی از کار‌های مؤثر در این بخش، ثبت‌های کشوری و جهانی آثار باستانی و تاریخی استان همدان است و ثبت جهانی لاریجون کار آسانی نبود و این اتفاق یکی از اقدامات مهم بود و ما مستحق ثبت جهانی یک اثر در سال هستیم.

معاون استاندار همدان تاکید کرد: همدان نشست‌های ملی و بین المللی را در دستور کار قرار داده و سال گذشته سفرای کشور‌های آسیایی و اروپایی را دعوت و نشست‌های داخلی و خارجی خوبی برگزار کردیم.

عراقی  افزود: نشست مجمع گردشگری آسیا یکی از این نشست‌ها بود و همدان نقش کشوری در این زمینه ایفا کرد و اثرات این نشست‌ها در حضور گردشگران خارجی دیده شد.

او یادآور شد: در جذب توریست داخلی ودیگر استان‌ها نیز می‌توانیم موفق باشیم و همدان از غرب کشور گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.
عراقی بیان کرد:با توجه به تجربه گردشگری در سال ۲۰۱۸ می‌توانیم پذیرای همایش بین المللی جاده ابریشم باشیم و آماده برگزاری کامل این رویداد هستیم.

انتهای پیام/ج

همدان میزبان کنفرانس بین المللی راه ابریشم

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر