کد خبر: ۷۰۷۰۵۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمدگفت: با موسس و یا مدیر مدرسه غیر‌دولتی متخلف در سطح استان طبق قانون برخورد می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج،هادی زارع پور مدیرکل آموزش و پرورش این استان گفت: از مجموع ۱۵۸ هزار و ۳۳۷ نفر دانش آموزان استان، ۱۲۴ هزار و ۶۱۰ نفر معادل ۷۸.۷۰ درصد از این میزان در مدارس دولتی و ۳۳ هزار و ۷۲۷ نفر معادل ۲۱.۳۰ درصد در مدارس غیر دولتی استان مشغول به تحصیل هستند.
هادی زارع پور افزود: هر ساله بر اساس شیوه نامه تعیین نرخ الگوی شهریه، طبق ۱۱ شاخص شهریه مدارس غیردولتی مشخص می‌شود.
او اضافه کرد: نرخ شهریه مدارس غیردولتی در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ به طور میانگین ۱۰ درصد افزایش داشته و نرخ شهریه هر مدرسه نیز مشخص است.
زارع پور ادامه داد: حتما باید نرخ شهریه مصوب سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در معرض دید خانواده‌ها و اولیای دانش آموزان قرار گیرد و در صورت تخطی از نرخ مصوب طبق قانون به عنوان متخلف برخورد خواهد شد.
او بیان کرد: تاکید داریم که بین موسس مدرسه غیر‌دولتی و ولی دانش آموز قراردادی منعقد شود که در صورت بروز مشکل موسس مدرسه غیر دولتی پاسخگو باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت:در صورتی که در مدرسه غیر دولتی برای فعالیت‌های فوق برنامه و لباس فرم ، ایاب و ذهاب پولی از دانش آموزان دریافت شود این مبلغ علاوه بر شهریه تحصیلی دانش آموز است.

زارع پور گفت: مدارس غیردولتی متخلف که اضافه بر شهریه مصوب از دانش آموزان هزینه دریافت کنند به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می‌شوند و متناسب با تخلف انجام گرفته مجازاتی از قبیل توبیخ کتبی با درج در پرونده و در صورت تکرار تخلف، مجازات تشدید خواهد شد و حتی در بعضی موارد از فعالیت مدرسه متخلف جلوگیری خواهد شد.

زارع پور بیان کرد: در سال گذشته با توجه به سرکشی‌ها و گزارشات دریافتی تعداد محدودی از مدارس غیر دولتی تخلفاتی داشتند که به آن‌ها تذکر داده شد و سپس اصلاح کردند، برخی از تخلفات مربوط به رعایت نکردن ظرفیت پذیرش و برخی تخلفات نیز مربوط به استحکام ساختمان مدرسه بوده که به علت رعایت نکردن استحکام بنا تا زمان تغییر ساختمان، اجازه فعالیت به برخی از این مدارس داده نشده است.
او اضافه کرد: مردم و اولیای دانش آموزان استان می‌توانند از طریق اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در آموزش و پرورش استان، شهرستان‌ها و مناطق، گزارشات خود را در خصوص تخلفات ارائه دهندو همچنین برای ارائه گزارشات به اداره کل می‌توانند با شماره تلفن ۰۷۴۳۳۲۲۲۰۳۸ تماس بگیرند.

انتهای پیام/ط

برخورد جدی با مدارس غیر دولتی متخلف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر