کد خبر: ۷۰۷۰۶۸۴
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی خبر داد؛

محمدعلی رضایی گفت: امسال در قالب طرح کاداستر ۸۰ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان میامی نقشه برداری شده و مالکیت دولت بر آن‌ها تثبیت شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، محمدعلی رضایی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی گفت: امسال در قالب طرح کاداستر ۸۰ هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان نقشه برداری شده و مالکیت دولت بر آن‌ها تثبیت شد.

او افزود: جلوگیری از تخریب مراتع و تثبیت مالکیت اراضی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح کاداستر است.
کاداستر یکی از طرح‌های سازمان ثبت اسناد است که با اجرای آن اموال غیر منقول شامل ملک، زمین و آپارتمان و دیگر املاک ثبت می‌شود.

رضایی تصریح کرد: اخذ سند مالکیت اراضی ملی با هدف مقابله با تخریب، تصرف، ساخت و ساز، تغییر و تبدیل اراضی ملی و منابع طبیعی به اراضی کشاورزی و مسکونی انجام شده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی با بیان اینکه سند دار کردن اراضی ملی به نام دولت سبب حفاظت از کاهش تصرف‌ها می‌شود، بیان کرد: در صورت دریافت سند اراضی ملی به نام دولت در صورت تصرف قابلیت دفاع در محاکم قضایی امکان پذیر شده و راهکار مناسبی برای مبارزه با پدیده زمین خواری و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی است.

او گفت: اجرای طرح سنددارکردن اراضی ملی و تبدیل سند‌های دفترچه‌ای به سند‌های کاداستری، پیشگیری از سوءاستفاده متصرفان و زمین خواران، اعمال مدیریت دقیق در عرصه‌های منابع طبیعی و آمایش سرزمین و استفاده مناسب از مدیریت زمان از اهداف سند دار کردن این عرصه‌ها است.

رضایی از برخورد جدی با مخربان اراضی ملی و مراتع در شهرستان خبر داد و تصریح کرد: برای حفاظت از اراضی ملی و مراتع، افرادی که اقدام به تخریب کنند به مراجع قضایی معرفی خوهند شد تا برخورد‌های قانونی با این افراد انجام شود.

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی ابراز داشت: برای نگهداری مراتع و جلوگیری از تخریب آن‌ها توسط افراد سودجو ماموران یگان حفاظت از منابع طبیعی شهرستان به صورت شبانه روزی فعالیت داشته و تمام اقدامات در این اراضی رصد می‌شود.

او از تلاش‌های اداره ثبت اسناد شهرستان میامی تقدیرکرده و تصریح نمود: امسال دریافت سند تک برگی ویا تبدیل سند‌های دفترچه‌ای به تک برگی در پلاک‌های ارمیان، قدس، میامی، فیروزآباد، سوداغلن، باغچه، کرنگ وکمردار در دست اقدام است.
مساحت اراضی ملی شهرستان میامی که درشرق استان سمنان قرار دارد ۸۳۰هزار هکتار است.

انتهای پیام / م

طرح کادستر گامی برای حفاظت از اراضی ملی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر