کد خبر: ۷۰۷۰۹۰۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۹
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد؛

ذوالنوری گفت: با اقدامات انجام شده و مذاکرات صورت گرفته، اروپاییان پذیرفتنداین مبلغ را به صندوق اینستکس واریز کنند که به عنوان مبلغ پیش فروش نفت ایران تا شرایط فروش آن فراهم شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس صبح امروز در نشست شورای اداری استان قم که در سالن معصومیه فرمانداری قم برگزار شد، گفت: مقام معظم رهبری به دفعات تاکید کردند که دل به مذاکره با اروپاییان نبندید و امور را موکول به مذاکره نکنید، ولی مذاکره را ادامه بدهید.

او ادامه داد: با اقدامات انجام شده و مذاکرات صورت گرفته، اروپاییان پذیرفتند ۱۵ میلیارد دلار در سه قسط ۵ میلیارد دلاری به صندوق اینستکس واریز کنند و این مبلغ به عنوان مبلغ پیش فروش نفت ایران است تا شرایط فروش نفت ایران فراهم شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: البته این موضوع برای ایران قابل پذیرش نیست و ما برای این موضوع برجام را امضا نکردیم و بنا بود که تمام شرایط عادی سازی شود و تحریم‌ها رفع شود و اگر این موضوع را قبول کنیم، یعنی به آن بسنده کردیم، ولی در تلاش هستیم تا حق ایران را دریافت کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بعد از خروج ترامپ از برجام، ایران یکسال مدارا کرد و تذکر داد و بعد از حدود یکسال کاهش تعهدات برجامی را آغاز کرد و اروپاییان در تلاش هستند تا برجام را با هزینه کم حفظ کنند.

او ادامه داد: اروپاییان به آمریکایی‌ها اعلام کردند که شما با مرز‌های ایران و منطقه هزاران کیلومتر فاصله دارید، ولی ما در تیررس موشک‌های ایران هستیم و باید ملاحظاتی در این خصوص صورت بگیرد و به همین دلیل نقش پلیس خوب و بد را بازی می‌کنند و بر همین اساس اروپاییان به دنبال ادامه برجام با هزینه اندک هستند.

ذوالنوری تصریح کرد: بعد از اینکه ایران پهپاد آمریکایی را ساقط کرد، ترامپ سران نظامی آمریکایی را جمع کرد تا پاسخ این اقدام ایران را بدهد و جوانب آنرا بررسی کنند؛ بر همین اساس سه نقطه از ایران با هدف کشته شدن ۱۵۰ نفر را مشخص کردند.

آمریکا به دلیل هراس از پاسخ ایران از حمله منصرف شد

او اضافه کرد: آمریکا به دلیل اینکه پیش بینی رفتار متقابل ایران را می‌کرد و می‌دانستند که اگر این اتفاق رخ دهد، یک جنگ جمع و جور و زودگذر برای آنان نخواهد بود، از پاسخ به ایران منصرف شدند و انصرافشان به دلیل دلسوزی برای مردم ایران نبود، آن‌ها از مقابله با ایران هراس داشتند و از حمله منصرف شدند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی گفت: با اتفاقاتی که در مدت اخیر رخ داده است، وضعیت کشور رو به بهبودی است و در آینده جمهوری اسلامی ایران وضعیت بهتری خواهد داشت.

انتهای پیام/الف

شرایط ایران برای پذیرش پیشنهاد ۱۵میلیارد دلاری اروپایی‌ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر