کد خبر: ۷۰۷۱۰۹۷
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

سازمان همکاری اسلامی، اظهارات اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره حاکمیت بر دره رود اردن و شمال بحرالمیت را نقض آشکار منشور سازمان ملل خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از عربی ۲۱، سازمان همکاری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد هدف از نشست فوق‌العاده این سازمان که در شهر جده و در سطح وزرای خارجه در حال برگزاری است، بررسی اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، مبنی بر تحت حاکمیت گرفتن دره رود اردن و شمال بحرالمیت در صورت پیروزی در انتخابات است.

این سازمان در بیانیه‌ای که در این خصوص صادر کرده است اظهارات اخیر نتانیاهو را تجاوزی جدید به حقوق ملت فلسطین و نقض آشکار منشور سازمان ملل متحد و اصول قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل از جمله قطعنامه‌های ۲۴۲ و ۳۳۸ تلقی کرده است.

یوسف بن احمد العثیمین، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، با اشاره به برگزاری این نشست گفت: این نشست برای بررسی این تنش افزایی خطرناک اسرائیل و اتخاذ تدابیر سیاسی و حقوقی فوری با هدف مقابله با این مواضع تجاوزکارانه اسرائیل و یکپارچه‌سازی تلاش‌های کشور‌های اسلامی از طریق طرحی فوری برگزار شده است.

او رژیم اشغالگر صهیونیستی را مسئول پیامد‌های این اظهارات غیرقانونی به شمار آورده است که می‌تواند هرگونه تلاش بین‌المللی برای تحقق صلحی عادلانه و دائمی و فراگیر را برپایه ایجاد «دو کشور» نابود کند. وی از همه کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی خواست این اظهارات تحریک‌آمیز را محکوم و رژیم صهیونیستی را به توقف هرگونه اقدام یکجانبه ملزم کنند.

چند روز پیش نتانیاهو در چارچوب سیاست‌های اشغالگرایانه رژیم صهیونیستی رسما اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو و تشکیل کابینه جدید، شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و بخش‌های مهمی از این منطقه را به فلسطین اشغالی ملحق می‌کند. 

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تلویحا گفت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، برای الحاق کرانه باختری به او چراغ سبز داده است. اتحادیه عرب، سازمان همکاری اسلامی و بسیاری از کشور‌های منطقه از این تصمیم نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس انتقاد کرده‌اند. گروه‌های فلسطینی نیز تاکید کرده‌اند در برابر این تجاوز آشکار صهیونیست‌ها به حقوق ملت فلسطین خواهند ایستاد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر