کد خبر: ۷۰۷۱۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶

وزیر خارجه ترکیه طرح ننگین بنیامین نتانیاهو درباره کرانه باختری را یک تلاش شرم‌آور برای کسب رای پیش از انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی دانست.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه امروز یکشنبه در اظهاراتی ضمن انتقاد از تصمیم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، مبنی بر الحاق مناطقی از کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی پس از پایان انتخابات پارلمانی این رژیم اعلام کرد تل‌آویو در حال تبدیل شدن به یک رژیم نژادپرست و آپارتاید است.

او ضمن سخنرانی در نشست سازمان همکاری کشور‌های اسلامی در جده عربستان گفت: «طرح ننگین نتانیاهو یک تلاش شرم آور برای کسب رای پیش از انتخابات پارلمانی این رژیم است.»

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین نسبت به عدم واکنش کشور‌های اسلامی در رابطه با این موضوع انتقاد کرد.

خبرگزاری آناتولی به نقل از وزیر امور خارجه ترکیه نوشت: اسرائیل با حمایت برخی کشور‌ها تشویق می‌شود تا به سیاست‌های تهاجمی خود که آن را به یک رژیم نژادپرست و آپارتاید تبدیل می‌کند، ادامه دهد.

وی با تاکید بر اتحاد کشور‌های مسلمان افزود: اگر تمامی جوامع مسلمان با هم متحد بوده و به این موضوع واکنش نشان می‌دادند، برنامه‌ها، سیاست‌ها و رفتار‌های بی پروای آمریکا و اسرائیل هرگز به این نقطه نمی‌رسیدند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه گذشته رسما اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو و تشکیل کابینه جدید، شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و بخش‌های مهمی از این منطقه را به فلسطیناشغالی الحاق می‌کند. او با نمایش یک نقشه مجعول، در تشریح طرح خود برای گسترش اشغالگری رژیم صهیونیستی و غصب بخش دیگری از اراضی فلسطینی‌ها، گفت در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله «دره اردن» و شمال «بحر المیت» (دریای مرده) را تحت حاکمیت فلسطین اشغالی اعلام می‌کند.

بر اساس آمار گروه‌های حقوق بشر، حدود ۶۵ هزار فلسطینی و ۱۱ هزار مهاجر صهیونیست در دره اردن و منطقه بحر المیت [دریای مرده] زندگی می‌کنند. شهر اصلی فلسطین اریحا است که حدود ۲۸ روستا و بادیه کوچک دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر