کد خبر: ۷۰۷۱۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛

سعید عبدولی به مدال برنز وزن ۸۲ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در قزاقستان رسید.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مسابقات رده بندی و فینال چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان برگزار شد که میثم دلخانی به عنوان پنجمی وزن ۶۳ کیلوگرم رسید و سعید عبدولی صاحب مدال برنز وزن ۸۲  کیلو گرم شد.


بیشتر بخوانید:دلخانی به عنوان پنجمی بسنده کرد


بر همین اساس در وزن ۸۲ کیلوگرم سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر پیتر نوواک از چک را از پیش رو برداشت. وی در دور سوم در مصاف با ادلان آکیف دارنده مدال برنز اروپا از کشور روسیه با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عبدولی در این دیدارمقابل رفیق حسین اف از کشور آذربایجان با نتیجه ۸ بر ۵ شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. عبدولی برای کسب مدال برنز به مصاف شکریوبا از اوکراین رفت و با شکست ۷ بر صفر این فرنگی کار برنزی شد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم میثم دلخانی برای کسب مدال برنز به مصاف اسلاویک گالستیان از ارمنستان رفت و با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب شد و به عنوان پنجمی بسنده کرد.

دلخانی در این دوره از رقابت‌ها پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ مغلوب استپان ماریانیان دارنده مدال طلای جهان از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. دلخانی در این گروه با نتیجه ۵ بر ۳ جین هوونگ جونگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت.

در مسابقات سه وزن دوم (۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم) کشتی فرنگی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک حامد تاب و محمد مهدی ساروی راهی دیدار‌های شانس مجدد اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم شدند و رامین طاهری در وزن ۸۷ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

گفتنی است در رقابت‌های چهار وزن نخست نوگزاری تسورتسومیا از گرجستان در وزن ۵۵ کیلوگرم، شینوبو اوتا از ژاپن در وزن ۶۳ کیلوگرم، ابویزید مانتسیگوف از روسیه در وزن ۷۲ کیلوگرم و لاشا گوبادزه از گرجستان در وزن ۸۲ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند.


بیشتر بخوانید:

ساروی و تاب در گروه شانس مجدد/ طاهری حذف شد

مشخص شدن حریفان نجاتی، گرایی و قاسمی منجزی در سه وزن پایانی


انتهای پیام/

یک مدال برنز برای ایران در چهار وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی جهان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر