کد خبر: ۷۰۷۱۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳

رئیس ستاد عتبات عالیات لرستان از ثبت‌نام ۳۷ موکب در استان خبر داد و گفت: برای ۳۴ موکب در استان پروانه صادر شده و برای سه موکب دیگر نیز به زودی پروانه صادر می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، اصغر حقی‌پور رئیس ستاد عتبات عالیات لرستان در جلسه ستاد اربعین استان لرستان از ثبت‌نام ۳۷ موکب در استان خبر داد و اظهار داشت: تاکنون برای ۳۴ موکب در استان پروانه صادر شده و برای سه موکب دیگر نیز به زودی پروانه صادر می‌شود.

حقی پور با تاکید به اینکه هر موکبی که پروانه نداشته باشد اجازه فعالیت ندارد، افزود: ۱۲ موکب در داخل استان، ۸ موکب در نجف، ۱۵ موکب در کربلا، یک موکب در سامرا و یک موکب دیگر در مسیر نجف به کربلا برپا خواهد شد.

وی عنوان کرد: با توجه به ظرفیت‌های اعلام‌شده توسط موکب‌های مجوزدار پیش‌بینی می‌شود خدماتی مانند ۴۶ هزار و ۸۰۰ اسکان، ۶۶ هزار و ۷۰۰ وعده صبحانه، ۷۱ هزار و ۱۵۰ وعده ناهار، ۷۷ هزار و ۵۰ وعده شام، ۷۲ هزار و ۲۰۰ میان‌وعده، ۶۱ هزار پخت نان، ۱۵ پست امدادی، ۳۲۰ سرویس بهداشتی و ۲۵۶ چشمه حمام در اختیار زائرین قرار گیرد.

رئیس ستاد عتبات عالیات لرستان با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت رفع نیاز‌های مورد نظر کمک کنند، بیان کرد: اداره کل گمرگ جهت ارسال رایگان وسایل مورد نیاز موکب‌ها، سازمان صنعت، معدن و تجارت جهت تامین برنج و روغن و...، سازمان جهاد کشاورزی جهت تامین مرغ و گوشت، پایانه‌های اتوبوس‌رانی جهت جابجایی رایگان خادمان و سایر دستگاه‌ها کمک‌های خود را ارائه دهند.

حقی‌پور با تاکید به اینکه جمعیت زوار امسال نسبت به سال گذشته سه برابر خواهد بود، تصریح کرد: از آنجایی که بیشتر زائرین از استان لرستان عبور خواهند کرد بنابراین همگی به دلیل ارادت زیاد به امام حسین (ع) باید مردانه وارد میدان شویم.

وی ضمن درخواست تخصیص ارز دولتی برای خادمین مواکب دارای مجوز خاطرنشان کرد: ارز دولتی از طریق سازمان حج و زیارت و بانک ملی برای خادمان تهیه شود و از طرف دیگر ادارات و شرکت‌های دولتی نیز در مورد تخصیص و واریز مبلغی جهت کمک به ستاداربعین اقدام کنند.

انتهای پیام/ر

ثبت‌نام ۳۷ موکب در استان لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر