کد خبر: ۷۰۷۱۴۷۹
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۵

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان از کاهش ۲۰ درصدی آمار بیکاری در سال‌جاری به نسبت سال گذشته در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،مسعود خاندایی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان در پنجمین نشست خبری فرماندار کاشان و معاونین وی در سال جاری در گفتگو با خبرنگاران گفت: بر اساس آمار سرشماری سال ۹۷ نرخ بیکاری در کاشان ۷.۹ درصد از سطح متوسط استان و حتی کشور بسیار پایین‌تر است.

او، با اشاره به سهم ۳۰ درصدی اشتغال زنان افزود: ۳۳ درصد از نیروی کار این شهرستان کارگران غیربومی هستند که از سایر استان‌ها به این منطقه مهاجرت کردند.

به گفته او، شهرستان کاشان از نظر تعداد مجوز‌های صادر شده در بخش صنعت بین استان‌ها رتبه ۲۷، از نظر شمار شاغلان رتبه ۲۴ و از نظر میزان سرمایه‌گذاری رتبه ۲۲ را دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان، تعداد بیمه شدگان اصلی تامین اجتماعی را در شهرستان کاشان ۷۸ هزار نفر دانست و گفت: این رقم با خانواده‌های زیر پوشش آن به ۲۵۰ هزار نفر می‌رسد.

خاندایی، با اشاره به وجود ۱۲۰ واحد معدنی شامل سنگ، کانی‌های فلزی و تزئینی یادآور شد: شهرستان کاشان دارای سه شهرک صنعتی، چهار ناحیه و هشت منطقه صنعتی با ۲۰۰ نوع محصول است.

او، با تاکید بر کاهش ۲۰ درصدی آمار بیکاری در سال‌جاری به نسبت سال گذشته در کاشان گفت: کارگروه رفع موانع تولید، کارگروه توسعه فناورانه منجر به ایجاد شهر هوشمند و کارگروه پژوهش با حضور اساتید دانشگاه‌ها به عنوان اتاق فکر فرمانداری از جمله کتارگروه‌هایی است که فعالیت آن در آینده نزدیک برای کاشان بسیار نویدبخش و موفقیت آمیز خواهدبود.

انتهای پیام/م

 

۳۳ درصد نیروی کار در کاشان از نیرو‌های غیربومی و مهاجر هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر