کد خبر: ۷۰۷۱۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

مهدویان گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است تا پایان امسال باسازی مناطق سیل زده به اتمام برسد.

باسازی واحدهای خسارت دیده سیل تا پایان سال به اتمام می رسدعزیزالله مهدیان معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است  تا پایان امسال باسازی مناطق سیل زده به اتمام برسد، به طوری که  حداکثر تمام واحدهایمان تا پایان مهرامسال عقدقرادهایشان با بانک های عامل تمام شده و کار ساخت و ساز آغاز نیز کلید خورده است، تمامی پرداختی‌ها از جانب بانک‌ها به متقاضیان به صورت مرحله ای  و با هماهنگی بنیاد مسکن انجام می شود. 

او ادامه داد:  ما مسئول باسازی هستیم و تا پایان ساخت در کنار این هموطنان خواهیم ماند به طوری که در برخی از مناطق که کمبود مصالح برای ساخت و ساز است  تامین مصالح خواهیم کرد.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به اسکان موقت برخی از خانوارها اضافه کرد: اسکان موقت در زلزله و سیل متفاوت است در زلزله ساختمان کلا تخریب می‌شود، ولی در سیل بخشی از خانه آسیب می‌بیند این کمک هزینه اسکان موقت  در شهر ۱۲ میلیون و در روستا ۶ میلیون تومان به تمامی واحد‌های احداثی پرداخت می شود.


بیشتر بخوانید:تخصیص ۸۴ هزار تن سیمان رایگان به مناطق سیل زده


 مهدیان تصریح کرد: خوشبختانه در کل کشور در سیل اخیر تعداد افراد ساکن مستقر در چادر خیلی پایین بود به طوری که در شهر پلدختر که بیشترین آسیب دیدگی رو داشت تعداد اسکان موقت چادر به نسبت خیلی پایین بود.

او اضافه کرد: در واحد‌های احداثی شهری ۵۰ میلیون تسهیلات مسکن و بعلاوه ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض اسکان موقت توسط دولت و به هر خانه روستایی ۱۶۰ کیسه سیمان رایگان داده می‌شود.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  با اشاره به ارزیابی خسارت واحدهای آسیب دیده گفت: در ابتدا تمامی واحد‌ها برای ارزیابی خسارت بازدید می‌شوند به طوری که ما زیر ۳۰ درصد خسارت را پرونده تشکیل نمی‌دهیم، اگر هریک از متقاضیان  که به این امر معترضند مجدد برای آن ها کارشناس به محل اعزام و ارزیابی می کنیم، هم اکنون همه شهرستان‌ها ستاد مستقر کرده ایم که خسارت‌ها را ارزیابی می‌کنند.

مهدویان افزود: تسهیلات با توجه به تورم افزایش پیداکرده، ولی منابعی که ما اختصاص می‌دهیم صد در صد نیست باید خود متقاضیان هم کمک کنند تا یک واحد مسکونی قابل سکونت  احداث شود.

انتهای پیام/

کمک هزینه ۶ تا ۱۲ میلیونی به سیل زدگان شهری  و روستایی کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر