کد خبر: ۷۰۷۲۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: در سال تحصیلی جدید تمامی تجهیزات استاندارد شده‌اند، بخاری‌های نفتی جمع‌آوری و بخاری‌های گازی جایگزین شده‌اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، جاسم حسین‌پور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، گفت: یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌ آموز در  خراسان رضوی، در ۴۴ هزار کلاس درس در ۴۸ منطقه آموزش و پرورش استان تحصیل می‌کنند.

او با بیان اینکه سالانه در بحث نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تلاش می‌شود، ادامه داد: در سال تحصیلی جدید تمامی تجهیزات نوین و استاندارد شده‌اند، بخاری‌های نفتی جمع‌آوری و بخاری‌های گازی جایگزین شده‌اند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی با اشاره به رشد صعودی کمک خیران، گفت: امسال با وجود مشکلات اقتصادی، اما کمک خیران همچنان به مدارس رشد چشم‌گیری داشته است.
 
حسین پور افزود: برخی از پروژه‌ها در اول مهر ماه امسال با حضور وزیر آموزش و پرورش به بهره‌برداری خواهد رسید.

او با بیان اینکه به‌ازای هر دانش‌آموز۲/۴ متر مربع فضای آموزشی، ورزشی و اقامتی داریم، تصریح کرد: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸، ۵۵ درصد اعتبارات از محل کمک خیران و ۴۵ درصد از محل بودجه دولت است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی با بیان اینکه اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی به عنوان استان معین برای گلستان انتخاب شده بود، گفت: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی وظیفه تعمیر، تجهیز و بازسازی کانکس‌های آموزشی را در آق‌قلا به عهده داشت، همچنین در جریان سیل نوروزی امسال با کمک خیران سه مدرسه آسیب‌دیده، تخریب و بازسازی شد.

حسین‌پور با تأکید بر اینکه همه ساله کمکی بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان در جشنواره خیران مدرسه‌ساز جمع‌آوری می‌شود، افزود: امسال نیز با وجود همه مشکلات پیش‌بینی جمع‌آوری حداقلی ۹۰ درصد این مبلغ را داریم.

او با بیان اینکه در استان ۳۰ درصد مدارس نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند، ادامه داد: برای این امر نیازمند اعتباری پنج هزار میلیارد تومانی هستیم و امیدواریم با کمک مردم و خیرین این مهم امکان پذیر شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی در رابطه با مدارس حاشیه شهر مشهد، گفت: ۱۴۰ هزار دانش‌آموز در مناطق حاشیه شهر مشهد در ۹۸۰ کلاس درس، سال تحصیلی خود را آغاز خواهند کرد، متوسط هر کلاس درس ۲۵ دانش‌آموز بوده که این عدد در هر کلاس مدارس حاشیه‌شهر ۴۰ نفر است لذا این مناطق نیازمند توجه بیشتری هستند.

حسین‌پور با تأکید بر اینکه تعداد سه هزار و ۷۰۰ خیر در خراسان رضوی جذب شده‌اند که در ساخت چهار هزار و ۸۰۰ مدرسه مشارکت داشته‌اند، افزود: از مجموع خیران استان ۴۰۰ نفر از آن‌ها مستمر بوده‌اند و بیش از یک مدرسه ساخته‌اند.

او با بیان اینکه پارسال ۱۷ میلیارد تومان هزینه تجهیز مدارس شده است، ادامه داد: امسال نیز با توجه به گرانی‌ها این رقم به ۳۴ میلیارد تومانی رسیده است.
 
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: با آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸، ۲۹۳ پروژه آموزشی جدید با زیربنای ۱۶۵ هزار متر مربع و هزار و ۲۰۴ کلاس درس در استان با هزینه ۲۵۰ میلیارد تومانی افتتاح می‌شود.

حسین‌پور افزود: در سطح استان و به‌ویژه مشهد با وجود افزایش بیش از ۵۰ هزار نفری دانش‌آموزان، با کمبود زمین جهت ساخت فضای آموزشی مواجه هستیم که امیدواریم با کمک مردم و مسئولان این کمبود تا سال آینده جبران شود.
 
انتهای پیام//ف.س

 

پارسال ۱۷ میلیارد تومان هزینه تجهیز مدارس شده است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر