کد خبر: ۷۰۷۲۲۷۲
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور:

رئیس ستاد انتخابات کشور با مرور ارکان ۴ گانه اصلی انتخابات بر نقش آفرینی عرصه اطلاع رسانی در تحقق هریک از این ۴ رکن تاکید کرد.

عرف بر نقش‌آفرینی عرصه اطلاع رسانی در تحقق ارکان انتخابات تاکید کردبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «جمال عرف» روز دوشنبه در هشتمین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور با مرور ارکان ۴ گانه اصلی انتخابات یعنی مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت بر نقش آفرینی عرصه اطلاع رسانی در تحقق هریک از این ۴ رکن تاکید کرد.

او ضمن تشریح مؤلفه‌های شکل گیری مشارکت عمومی در انتخابات به مؤلفه رقابتی بودن انتخابات و توجه به سلایق مختلف پرداخت و اطلاع رسانی مؤثر و تعامل شایسته، با افکار عمومی را از جمله لوازم تحقق این مؤلفه بسیار مهم دانست.


بیشتر بخوانید: مشارکت و رقابت مهمترین ارکان انتخابات هستند


رئیس ستاد انتخابات کشور برگزاری انتخابات را یک پروژه ملی دانست و ضمن استقبال از حضور دستگاه‌های مختلف مؤثر در عرصه اطلاع رسانی در کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، بیان کرد:‌ با توجه به دوره زمانی چند ماه باقی مانده تا انتخابات، اجرای برنامه‌های میان مدت و کوتاه مدت پیش بینی شده برای روند اطلاع رسانی انتخابات از سوی همه دستگاه‌های عضو و سایر بخش‌های مرتبط ضروری و غیرقابل چشمپوشی است.
عرف با مرور کارکرد فضای مجازی در قالب رسانه های نوین، طراحی برنامه های ایجابی در این عرصه را عرصه فعالیت کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور در تعامل با فضای مجازی اعلام کرد.
معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به ظرفیت دستگاه‌های عضو کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات، سناریوخوانی حوزه تبلیغات انتخابات را از دیگر انتظارات برشمرد و گفت: باید از بررسی های غیر فعال پسینی عبور کنیم و با رویکردهای فعال، با بررسی سناریوهای محتمل پیش رو در عرصه تبلیغات و تعاملات با افکار عمومی، طراحی تدابیر رو به آینده را دنبال کنیم.
در آغاز هشتمین جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور، گزارش عملکرد کمیته از زمان تشکیل، از سوی انصاری رئیس این کمیته ارائه شد. همچنین اعضای کمیته نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را با رئیس ستاد انتخابات کشور مورد تبادل نظر قرار دادند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر