کد خبر: ۷۰۷۲۳۰۰
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
ذوالفقاری مطرح کرد؛

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: ثبت نام در سامانه سماح امکان مدیریت سفر، تعیین مرز‌ها و بهبود حمل و نقل را فراهم کرده است.

ثبت نام در سامانه سماح امکان مدیریت سفر را برای زائران فراهم می‌کندبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «حسین ذوالفقاری» روز دوشنبه در یازدهمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی که با محوریت ارائه گزارش اقدامات و برنامه‌های کمیته اطلاع‌رسانی و مستندسازی برگزار شد، بر رعایت اصول و اولویت‌ها در جهت تحقق تمامی اهداف تعیین شده از سوی این ستاد تاکید کرد.


بیشتر بخوانید: آخرین آمار ثبت نام زائران اربعین ۹۸ در سامانه سماح


رئیس ستاد مرکزی اربعین بر اهمیت اطلاع رسانی درست و به موقع از طریق مسئولان ذیربط تاکید کرد و افزود: صدا وسیما از مسئولان کمیته ها و تمامی افراد فعال در ذیل این کمیته ها به تناسب برای انجام مصاحبه استفاده کند به گونهای که حوزه های مختلف تحت پوشش اطلاع رسانی قرار گیرند. همچنین مسئولین کمیته ها در مصاحبه ها صرفاً مباحث مربوط با حوزه های کاری خودشان پاسخگو باشند و به جای دیگر کمیته‌ها اطلاع رسانی نکنند.

او عنوان کرد: اعضای ستاد اربعین باید اطلاع رسانی درست و دقیقی از برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات این ستاد داشته باشند و مسئولان مرتبط را در جریان قرار دهند تا از اظهارنظرهای پراکنده و غیرکارشناسی جلوگیری شود.

ذوالفقاری با بیان اینکه نتیجه تلاش‌های همه جانبه مسئولان ایرانی و عراقی پس از دو سال منجر به بازگشایی مرز خسروی شد، افزود:‌ با بازگشایی این مرز بخشی از بار ترافیکی مرز مهران کاسته می‌شود، در عین حال باید تلاش کنیم خدمات و امکانات بیشتری در این مرز جدید فراهم کنیم.

رئیس ستاد مرکزی اربعین بر لزوم ثبت نام زائران در سامانه سماح تاکید کرد و گفت: ثبت نام در این سامانه باعث می شود آمار دقیقی از تعداد زائران اربعین حسینی داشته باشیم و بتوانیم خدمات و تسهیلات مناسب تری به آنها ارائه کنیم.

ذوالفقاری گفت: با ثبت نام زائران در این سامانه ضمن بیمه شدن و بهره مند شدن از خدمات آن، حدود رفت و برگشت خود را نیز می توانند اعلام کنند و از این طریق میزان تردد زوار در روزهای مختلف را خواهیم داشت و می‌توانیم خدمات بهتری خصوصاً در زمینه حمل و نقل به آنها ارائه کنیم.
به گفته رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی امکان مدیریت سفر، تعیین مرزها و بهبود حمل و نقل را از دیگر مزایای ثبت نام زائران در سامانه سماح عنوان کرد و افزود: علاوه بر این زائران در مرزها و در هنگام خروج دچار مشکل نخواهند شد.

در این جلسه همچنین گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات کمیته ارزیابی و نظارت نیز ارائه شد و با توجه به شاخص‌گذاری های صورت گرفته مقرر گردید نظارت قبل، حین و بعد از مراسم به صورت منظم انجام گیرد.

ذوالفقاری تاکید کرد: استان‌های معین هم هرچه سریعتر باید در نقاط تعیین شده است، مستقر شوند تا براساس زمانبندی آمادگی لازم برای خدمات دهی به زائران فراهم شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر