کد خبر: ۷۰۷۲۳۴۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷

مهم‌ترین حوادث امروز ۲۵ شهریورماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث امروز دوشنبه ۲۵ شهریورماه سال ۹۸ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

کشف تجهیزات پزشکی میلیاردی در کازرون

فرمانده انتظامی کازرون از کشف انواع تجهیزات پزشکی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در بازرسی از یک وانت نیسان خبر داد.

سرهنگ محمد عبادی‌نژاد فرمانده انتظامی کازرون بیان کرد: ماموران پاسگاه انتظامی پل آبگینه این شهرستان در هنگام گشت زنی در محور‌های مواصلاتی، به یک وانت نیسان حامل بار مشکوک و آن را متوقف کردند.

او با بیان این که ماموران موفق شدند در بازرسی از آن خودرو، یک هزار و ۱۸ قلم تجهیزات پزشکی از نوع کش، فوم و توپ فیزیوتراپی، حلقه ورزشی و دستگیره سوکریت کشف کنند، تصریح کرد: در این خصوص یک نفر دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون با اشاره به این که برابر نظر کارشناسان ارزش اموال کشف شده، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، افزود: متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

کشف بیش از ۷ تن کود شیمیایی خارج از شبکه توزیع

جانشین انتظامی مرودشت از کشف ۷ تن و ۳۰۰ کیلوگرم کود شیمیایی خارج از شبکه توزیع در بازرسی از یک انبار خبر داد.

سرهنگ دوم فرهام عسکری جانشین انتظامی مرودشت اظهار کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان از دپو مقادیر قابل توجهی کود شیمایی و توزیع خارج از شبکه در یک انبار مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی از این انبار بازرسی و موفق شدند ۷ تن و ۳۰۰ کیلوگرم کود شیمیایی دپو شده را کشف و ۶ نفر متهم در این خصوص دستگیر کنند.

جانشین انتظامی مرودشت با اشاره به این که متهمان از طریق مرجع قضائی و با قرار صادره روانه زندان شدند، تصریح کرد: کارشناسان ارزش کود شیمیایی کشف شده را، یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

کشف بیش از ۲۰۰ کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک پلیس فارس و تهران

فرمانده انتظامی فارس از کشف ۲۱۱ کیلو تریاک در عملیات مشترک پلیس فارس و ویژه شرق تهران در بازرسی از یک کامیون خبر داد.

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی و تخصصی توسط پلیس ویژه شرق تهران، از انتقال یک محموله تریاک در محور سروستان به سمت شیراز باخبر و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او افزود: ماموران بلافاصله به محور مورد نظر اعزام و هنگام کنترل خودرو‌های عبوری، کامیون مورد نظر را شناسایی و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز آن را متوقف کردند.

سردار حبیبی با بیان اینکه ماموران موفق شدند در بازرسی از آن خودرو، میزان ۲۱۱ کیلو تریاک که به طرز ماهرانه‌ای در قسمت‌های مخنلف جاسازی شده بود کشف کنند، تصریح کرد: در این خصوص یک نفر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی استان فارس اضافه کرد: نیروی انتظامی همه توان و تلاش خود را به کار بسته تا با مواد مخدر مقابله کند و طرح‌های مقابله‌ای پلیس با سوداگران مرگ به طور مستمر ادامه دارد.

باند سارقان سریالی روانه زندان شدند

جانشین پلیس آگاهی فارس از دستگیری اعضای باند ۳ نفره سارقان منزل و کشف ۳۰ فقره سرقت از آن‌ها در شیراز خبر داد.

سرهنگ کاووس حبیبی جانشین پلیس آگاهی فارس گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت سریالی منزل در شهرستان شیراز، موضوع شناسایی و دستگیری باند سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.

او ادامه داد: در بررسی‌های انجام شده از سوی کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی، مشخص شد سارقان در اوایل شب بخصوص ایام تعطیل که شهروندان برای تفریح و یا دید و بازدید از منزل خود خارج می‌شوند با ورود به منازل اقدام به سرقت اموال کم حجم و با ارزش می‌کنند.

جانشین پلیس آگاهی استان فارس تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی، موفق به شناسایی اعضای باند سارقان منزل در یکی از محله‌های شیراز شدند.

سرهنگ حبیبی با بیان این که ماموران موفق شدند در یک عملیات ضربتی هر ۳ نفر سارقان منزل که اعضای یک باند بودند را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کنند، تصریح کرد: متهمان در بازجویی فنی و تخصصی و مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند و به ۳۰ فقره سرقت منزل در شیراز اقرار کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به این که در بازرسی از پاتوق سارقان، ۱۰ دستگاه تلفن همراه، دوربین عکاسی و تلویزیون ال‌ای دی کشف شد، به شهروندان توصیه کرد: در صورت خروج از منزل و مسافرت طولانی، منازل خود را به افراد مورد اعتماد خصوصا همسایگان بسپارند و تا آنجا که امکان دارد منازل خود را مجهز به آژیر و دوربین مدار بسته کنند.

کشف بیش از ۳ تن زغال در ممسنی

فرمانده انتظامی ممسنی از کشف ۳ تن زغال چوپ قاچاق به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمدهاشم قسام فرمانده انتظامی ممسنی گفت: ماموران انتظامی شهرستان ممسنی در محور‌های مواصلاتی به ۲ دستگاه وانت نیسان مظنون و آن‌ها را توقیف کردند.

او افزود: در بازرسی از خودرو‌های مذکور، ۳ تن و ۲۰۰ کیلوگرم زغال چوپ قاچاق کشف که ارزش ریالی آن برابر نظر کارشناسان، ۲۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی ممسنی با بیان این که در این خصوص ۲ نفر دستگیر و همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت از سوی افراد سودجو، مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.

کشف احشام قاچاق در داراب

فرمانده انتظامی داراب از کشف ۶ رأس گاو و ۲۲ رأس گوسفند در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب اظهار کرد: مأموران انتظامی این شهرستان هنگام گشت‌زنی و کنترل محور‌های مواصلاتی، به ۲ دستگاه وانت نیسان حامل احشام مشکوک شدند و آن‌ها را متوقف کردند.

او ادامه داد: در بازرسی از آن خودروها، ۶ رأس گاو و ۲۲ رأس گوسفند که بدون مجوز دامپزشکی بود کشف شد.

سرهنگ نوشاد با بیان این که کارشناسان ارزش ریالی احشام قاچاق را یک میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، تصریح کرد: در این رابطه ۲ نفر دستگیر که با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

جاسازی تریاک در داشبورد تیبا لو رفت

فرمانده انتظامی داراب از کشف ۱۸ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک در بازرسی از داشبورد خودرو تیبا خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب اظهار کرد: ماموران ایست و بازرسی قلاتویه این شهرستان، هنگام کنترل خودرو‌های عبوری به یک سواری تیبا مظنون و آن را متوقف کردند.

او با بیان این که در بازرسی از آن خودرو، میزان ۱۸ کیلو و ۵۰۰ گرم تریاک که به نحو ماهرانه‌ای داخل داشبورد جاسازی شده بود کشف شد، تصریح کرد: در این خصوص یک نفر قاچاقچی دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.

انتهای پیام/چ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر