کد خبر: ۷۰۷۲۳۷۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
مدیرکل ورزش و جوانان کرمان اعلام کرد؛

مدیرکل ورزش و جوانان کرمان از تلاش برای ایجاد توازن بین بخش‌های قهرمانی، همگانی، توسعه زیرساخت‌ها و توجه به ورزش بانوان و بخش جانبازان و معلولین خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، میثم پاریزی، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در مراسم معارفه‌ی خود که با حضور جمشید تقی زاده، معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌ها و ایرج رحمانی، مدیر کل هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان و مسئولان استان در محل اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد، ضمن تقدیر از حضار شرکت کننده در مراسم، از استاندار کرمان که همیشه حامی ورزش و جوانان استان بوده اند، تشکر کرد و گفت: با مصوبه‌ای که انجام خواهد شد، تصمیم داریم به عنوان ریاست شورای عالی ورزش استان از تفکرات وی و خدماتی که در قالب مصوبات قانونی، ضمانت اجرایی خواهد داشت، بهره‌مند شویم.

او با اشاره به اینکه تقی زاده، معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌ها و رحمانی، مدیر کل هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان نعمتی برای وزارتخانه و ظرفیتی بزرگ برای استان‌ها هستند، ابراز امیدواری کرد: بتوان از این پتانسیل‌ها نهایت بهره مندی را برای پیشبرد اهداف مان در حوزه ورزش و جوانان استان داشته باشیم.
پاریزی با اعلام اینکه سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان همواره با حساسیت مسائل استان را دنبال کرده اند و حامی ورزش این استان هستند، بیان داشت: وی نگاه ویژه و خاصی به استان کرمان و به ویژه شخص استاندار دارند و اذعان داشتند تلاش کنیم بتوانیم در راستای تفکرات استاندار گام برداریم.

پاریزی، ظرفیت نیروی انسانی در استان را زیاد اعلام کرد و افزود: پتانسیل‌های ورزش باید به تناسب همین ظرفیت‌ها رشد پیدا کند که این مسئله را به جد پیگیر هستیم و امیدواریم با همکاری همه‌ی دوستان، نهایت تلاش را برای پیشبرد اهدافمان در این حوزه بکار گیریم.
او تصریح کرد: خدای متعال را شاکرم که به من توقیق خدمتگزاری جامعه ورزش و استان را داد و امیدوارم با یاری خداوند و همکاری همه‌ی شما بزرگواران و متولیان بتوانیم ورزش استان کرمان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: ورزش جایگاه بسیار بالایی دارد، هدف فقط کار هست، پس از تمام هیئت‌های ورزشی استان و شهرستان ها، ادارات ورزش و جوانان شهرستان و همکاران اداره کل انتظار دارم با نهایت دقت و پیگیری، شجاعانه، صادقانه و ریسک پذیر، تلاش و کار کنند.
پاریزی بیان داشت: در بحث زیرساخت‌ها که نگرانی نمایندگان مجلس، مسئولان استانداری و ورزشکاران است باید بگویم، بعد از قانون ۲۷ صدم درصد کمک‌های خیلی خوبی شد، بنابراین توسعه زیرساخت را به جد پیگیری و کلیه پروژه‌های عمرانی را در استان رصد خواهم کرد.
او ابراز امیدواری کرد: پروژه‌ها با دقت احداث و به بهره برداری برسند.

پاریزی، ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی در راستای توسعه زیرساخت‌های ورزش را غیرقابل انکار دانست و تصریح کرد: ظرفیت‌های بسیار غنی در استان کرمان وجود دارد که این ظرفیت‌ها باید بالفعل شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: بنگاه‌های اقتصادی در راستای مسئولیت اجتماعی شان حمایت‌های خوبی از مجموعه ورزش دارند، پس ما باید برنامه ریزی مان به نوعی باشد که بتوانیم این مسئولیت اجتماعی را به سمت عدالت اجتماعی هدایت کنیم.
پاریزی افزود: اگر بخواهیم ورزش مان در حوزه همگانی، قهرمانی یا جانبازان و معلولین رشد منطقی و متوازن داشته باشد، باید زیرساخت لازم را داشته باشیم.

او با بیان اینکه استعداد‌های نابی در گوشه، گوشه این استان داریم که بستر برای رشدشان فراهم نیست، تصریح کرد: ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی را قطعاً استفاده خواهیم کرد و توسعه متوازن خواهیم داشت.
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش، حضور ورزشکاران در المپیک و پارالمپیک را نماد ورزش و نشان دهنده‌ی ظرفیت ما در حوزه قهرمانی دانست و بیان داشت: حوزه همگانی نیز باید همه جانبه تقویت شود.
پاریزی به وجود آسیب‌های اجتماعی در جامعه اشاره کرد و خطاب به حاضران گفت: بنده به عنوان متولی و خدمتگزار و شما (هیئت‌های ورزشی، ادارات ورزش و جوانان و ...) باید نسبت به این آسیب‌ها احساس مسئولیت و آن‌ها را با حسایت دنبال کنیم تا بستر به نحوی فراهم شود که کاهش آسیب‌های اجتماعی را در سطح استان شاهد باشیم و به دنبال آن جامعه‌ای سالم، شاداب و با نشاط داشته باشیم و این زمانی زیبا خواهد شد که این تناسب رعایت شود.

او بانوان استان را ظرفیت‌های بسیار بالقوه‌ای دانست که می‌توانند به بالفعل تبدیل شوند و کسب سهیمه و سکو برای استان کرمان کنند.
پاریزی تصریح کرد: ۵۰ درصد جامعه هدف حوزه ورزش، قطعاً ورزش بانوان خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان ابراز امیدواری کرد: بتوان توازن را بین بخش‌های قهرمانی، همگانی، توسعه زیرساخت ها، توجه به ورزش بانوان و بخش جانبازان و معلولین برقرار کرد تا نهایتاً در همه‌ی بخش‌ها پویایی و نشاط متوازنی داشته باشیم.
پاریزی از کریم زاده به واسطه‌ی عهده دار بودن سمت سرپرستی سه ماهه و امیری خراسانی که در مدت تصدی مسئولیتشان زحمت زیادی کشیدند، قدردانی کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم مسیری را که آن‌ها برای ارتقاء شاخص‌های حوزه ورزش و جوانان طی کردند را ما نیز ادامه دهیم و بتوانیم به جایگاهی که مطلوب همه هست برسیم.

او افزود: در همه حال باید بدانیم امانتدار اعتماد مردم هستیم و باید از این امانت به خوبی حفاظت کنیم.

انتهای پیام/ب

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر