کد خبر: ۷۰۷۲۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان که برای شرکت در اجلاس RCC به قزاقستان رفته است، در حاشیه این سفر با همتای قزاق خود دیدار کرد.

ارتباطاتبه گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدجواد آذری جهرمی در ادامه دیدارهای دوجانبه خود در حاشیه اجلاس اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع (RCC) با وزیر توسعه دیجیتال نوآوری و صنایع فضایی قزاقستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار با تبریک به‌طرف قزاق برای برگزاری موفق بیست و دومین اجلاس اتحادیه RCC به بیان دستاوردهای دو سال اخیر ایران در حوزه ICT و به‌خصوص دیجیتالی کردن بسترهای کسب‌وکار و گسترش زیرساخت‌های شهری و روستایی فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخت.

او همکاری منطقه‌ای در حوزه دیجیتالی سازی را دارای ظرفیت بالایی عنوان کرد و گفت: برای آشنایی دو طرف از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های یکدیگر و بسط بازارهای مشترک در حوزه ICT پیشنهاد می‌کنم تا زمینه حضور شرکت‌ها و صنایع ایرانی و قزاق در نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های تخصصی دو کشور هرچه زودتر فراهم شود.

آذری جهرمی همچنین از دولت و بخش خصوصی قزاقستان دعوت کرد تا در نمایشگاه‌های ایران در این حوزه از جمله الکامپ حضور پیدا کنند.

وزیر جوان کابینه دوازدهم با اشاره به اجلاس چهارجانبه اخیر بین ایران، ترکیه، روسیه و آذربایجان در زمینهٔ ایجاد بازار مشترک در حوزه ICT و داشتن تجربه مشابه با عراق و افغانستان خواستار تکرار این تجربه بین ایران و قزاقستان شد و این کشور را دروازه بالقوه ورود ایران به بازار ICT در آسیای مرکزی عنوان کرد.

عسگر ژوماگالیف، وزیر توسعه دیجیتال نوآوری و صنایع فضایی قزاقستان نیز در این دیدار ضمن تشکر از آذری جهرمی برای پذیرش دعوت و حضور در قزاقستان برای شرکت در اجلاس اتحادیه RCC؛ به جدیت کشورش به موضوع دیجیتالی سازی اقتصادی اشاره کرد و خواستار مشارکت دو طرف در طرح‌های مشترک به‌منظور گسترش همکاری‌های دوجانبه در این حوزه شد.

او ضمن دعوت از وزیر ارتباطات برای بازدید از سایت‌های پیشرفته دیجیتالی این کشور خواستار بهره‌مندی از تجارب ایران به‌خصوص در حوزه رشد استارت‌آپ‌ها شد.

ارزیابی زمینه‌های همکاری احتمالی بین ایران و قزاقستان در حوزه فضایی از دیگر بخش‌های مذاکرات این دیدار دوجانبه بود.

بر اساس این گزارش در پایان مذاکرات صورت گرفته مقرر شد در کمیسیون مشترک دو کشور با حضور نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و نمایندگان وزارت توسعه دیجیتال نوآوری و صنایع فضایی قزاقستان که در هفته‌های آتی برگزار می‌شود، اجرایی سازی توافقات نشست وزرا را پیگیری کنند.


بیشتر بخوانید: دیدار وزرای ارتباطات ایران و ارمنستان


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر