کد خبر: ۷۰۷۲۸۲۷
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۴ وقف جدید در استان همدان صورت گرفته است.

ثیت ۱۴ وقف جدید در همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان ، حجت الاسلام علی حسینی معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به جهت دهی نیات واقفان در سال جدید افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۴ وقف جدید با نیات مختلف در استان همدان داشته‌ایم.

او ادامه داد: از وقف‌های انجام شده ۲ مورد برای ساخت خانه عالم در روستاها، ۵ مورد ساخت حسینیه و ۲ مورد ساخت مسجد بوده است.

حسینی از ۲ مورد وقف انتفاعی در سال جاری نیز خبر داد و اظهار کرد: یک مورد وقف ۳.۵ هکتار زمین که طبق نیت واقف، درآمد حاصل از آن باید صرف ساخت خانه عالم و امور جاری مسجد شود و وقف دیگر با ۴۷۸ متر زمین برای الحاق به امامزاده بوده است.

او توزیع ۵ هزار بسته لوازم تحریر از محل نیت واقفان در استان همدان را از دیگر برنامه‌های این اداره کل دانست و عنوان کرد: وقف جدیدی برای کمک به دانش‌آموزان بی بضاعت در استان همدان صورت نگرفته است.

حسینی گفت: طی سال گذشته با برقراری مراکز مشاوره برای جهت دهی به نیات واقفان با توجه به نیاز روز جامعه، توانستیم وقفی در زمینه کمک به بیماران پروانه‌ای داشته باشیم تا از محل درآمد آن هزینه درمان بیماران پروانه‌ای در استان همدان تأمین شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان نیز از هزینه‌کرد ۱۶۵ میلیون تومان برای اجرای برنامه «بصیرت عاشورایی» در همدان خبر داد.

حمیدرضا نوروزی با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان بیان کرد: در راستای حمایت از هیأت‌های مذهبی و تهیه حواله‌های شکر برای آن‌ها از محل موقوفات ۲۰۰ میلیون ریال کمک شد.

او با بیان اینکه مراسم «لبیک یا حسین (ع)»، «شیرخوارگان حسینی» و «احلی من‌العسل» در ۶ بقعه متبرک شهرستان همدان به صورت متمرکز برگزار شد گفت: خوشبختانه شاهد استقبال خوب مردم از برنامه‌ها بودیم.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان از توزیع ۳۵ هزار پرس غذای نذری در بقاع متبرک در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و افزود: در مجموع برای برنامه «بصیرت عاشورایی» ۱۶۵ میلیون تومان هزینه شد.

او با بیان اینکه منابع موقوفات را به سمت زائران حرم رضوی سوق دهیم، خاطرنشان کرد: تعدادی سبد کالای بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/د.ا

ثبت ۲ مورد وقف انتفاعی در همدان

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر