کد خبر: ۷۰۷۳۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت مطرح کرد؛

تقوی نژاد گفت: با جذب افراد پذیرفته شده در آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی، ظرفیت اشتغال برای فارغ التحصیلان ایجاد خواهد شد.

جزئیات جدید استخدام در دانشگاه های علوم پزشکی کشور تشریح شدبه گزارش  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از وزارت بهداشت؛ کامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای استخدام ۱۰ هزار نیروی مورد نیاز، به صورت هم زمان با سایر دستگاه‌های اجرایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

تقوی نژاد افزود: این آزمون در فضای رقابتی و با رعایت شایسته سالاری از طریق آزمون کتبی در حیطه‌های عمومی و تخصصی به صورت پیمانی انجام می‌شود.

او تاکید کرد: این اقدام با هدف ایجاد تعادل بین مناطق مختلف جغرافیایی کشور و ایجاد دسترسی عادلانه مردم به خدمات سلامت صورت گرفته است. با جذب و بکارگیری افراد پذیرفته شده در آزمون، ظرفیت اشتغال قابل ملاحظه‌ای نیز برای فارغ التحصیلان رشته‌های مرتبط در کشور به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته ایجاد خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: از مجموع این مجوزها، ۷ هزار مجوز جهت تامین نیروی انسانی بیمارستان‌های جدید و بخش‌های توسعه یافته درمانی است.

او بهداشت تصریح کرد: از مجوز‌های استخدام بیمارستانی، ۶۵ درصد مربوط به شهر‌های کوچک و مناطق کمتر توسعه یافته است که قبلا یا دارای بیمارستان نبوده و یا تعداد تخت‌های موجود آن، نیاز‌های درمانی مردم را تامین نکرده بود.

تقوی نژاد، گفت: سهمیه استخدامی حوزه درمان عمدتاً به مشاغل گروه پرستاری شامل پرستاری، اتاق عمل، هوشبری و مامایی، گروه پزشکی شامل پزشک متخصص و پزشک عمومی، داروسازی، گروه توانبخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، بینایی سنجی و شنوایی سنجی، گروه پیراپزشکی شامل رشته‌هایی از جمله علوم آزمایشگاهی، پرتوشناسی، مهندسی تجهیزات پزشکی و مددکار بهداشتی درمانی اختصاص یافته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تصریح کرد: امسال حدود ۲ هزار مجوز از مجموع مجوز‌های استخدامی برای تامین نیرو‌های مورد نیاز حوزه بهداشت در نظرگرفته شده است. همچنین بخش عمده‌ای از مجوز‌های بهداشتی جهت دسترسی بیشتر به خدمات اولیه سلامت روستاییان و شهر‌های با جمعیت کمتر در نظر گرفته شده است.

تقوی نژاد ادامه داد: در این حوزه نیرو‌های تخصصی در مشاغل مختلف شامل ماما، بهداشت عمومی، مبارزه با بیماری ها، پرستار، بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای جذب و مشغول بکار خواهند شد.

او در پایان گفت: امیدواریم با همکاری سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و همچنین سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرفته شدگان نهایی این آزمون تا پایان سال و حداکثر اوایل سال آینده شروع به کار کنند.
پاسخ به سوالات دانشجویی را اینجا بخوانید
گفتنی است آزمون استخدامی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور همزمان با سایر دستگاه‌های اجرایی از طریق سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد. همچنین با توجه به ضوابط و مقررات جاری، امسال داوطلبان ایثارگر می‌بایست از طریق شرکت در آزمون و رقابت با یکدیگر، شرایط استخدام خود را فراهم کنند.
 
انتهای پیام/
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر