کد خبر: ۷۰۷۳۱۷۲
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
وزیر علوم در ساری:

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،گفت: بررسی پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی از برنامه‌های مهم این وزارتخانه است که با جدیت پیگیری می شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز سه‌شنبه ۲۶ شهریورماه با اشاره به بررسی پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی ،گفت: سامانه‌ای در ایران داک (پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران) تعبیه شده است که موضوع مشابه یابی پایان نامه‌ها از جمله موضوع و متن را با جدیت پیگیری می‌کند.

او همچنین کاربردی شدن پایان نامه‌های دانشجویی را توصیه جدی وزارت علوم به دانشجویان و استادان دانست و افزود: برای تشویق پایان نامه‌های کاربردی، پارسال در آیین نامه ارتقاء و ترفیع، از دانشگاه‌ها خواستیم امتیاز‌های بیشتری برای این دست از دانشجویان دیده شود.

غلامی یکی از راه‌کار‌های برون رفت از غیر کاربردی شدن دستاورد‌های پژوهشی را نیاز محور کردن آن‌ها از طریق ارتباط مستقیم دانشگاه با جامعه و نزدیکی دانشگاه به صنعت و مراکز تولید جهت بر طرف کردن خواست این مراکز برشمرد.

وزیر علوم در عین حال تاکید کرد که در سال‌های اخیر اتفاقات خوبی در جهت هدفمند شدن پژوهش‌های دانشگاهی انجام شده است.

او همچنین بر ضرورت ایجاد فضای پرامید و نشاط در دانشگاه‌ها تاکید کرد و افزود: استادان و متولیان دانشگاه باید به دانشجویان روی خوش تلاش و کوشش را نشان دهند و بر تجربه‌های موفق به عنوان الگو بیشتر تاکید کنند.

وزیر علوم وظیفه دانشگاه را علاوه بر علم آموزی، امید بخشی و هدایت استعداد‌های دانشجویان دانست و تاکید کرد: بیشتر تجربه‌های فناورانه در کشور با موفقیت رو به رو بوده است و نباید فقط تجربه شکست را برای دانشجویان دیکته کرد.
انتهای پیام/س

مشابه‌یابی پایان نامه‌ها به صورت جدی انجام می‌شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر