کد خبر: ۷۰۷۳۳۶۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز از بازدید کارشناسان آتش نشانی از تجهیزات گرمایشی و امکانات ایمنی مدارس شهر شیراز خبر داد.
به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمد هادی قانع درباره اقدامات انجام شده از سوی کارشناسان ایمنی و پیشگیری سازمان آتش نشانی در مورد نظارت بر ایمنی مدارس و مهد‌های کودک اظهارکرد: سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز هر سال با هماهنگی اداره آموزش و پرورش، پیش از بازگشایی مدارس بازدید‌هایی را از تمام مدارس شهر شیراز به ویژه قسمت تاسیسات آن‌ها انجام داده و توصیه‌های ایمنی لازم را ارائه می‌دهد.

او ادامه داد: در این بازدید‌ها چک لیستی که دارای آیتم‌های مختلف برای ایمنی اجزای غیر سازه‌ای مدارس است از سوی کارشناسان تکمیل و سطح خطرپذیری مدارس مشخص می‌شود.

قانع با بیان‌ این که در مرحله نخست اجرای این طرح که از ابتدای مرداد ماه امسال آغاز شده است، بیش از ۲۴۱ مدرسه و مهدکودک در سراسر شیراز بازدید ایمنی به عمل آمد، ادامه داد: پس از بازدید اولیه و تکمیل چک لیست‌ها، کارشناسان پیشگیری مجددا از این مدارس بازدید کرده و بررسی می‌کنند که موارد و نکات ایمنی که قبلا نسبت به آن تذکر داده شده بود، به مرحله اجرا درآمده باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز افزود: یکی از مشکلاتی که کارشناسان ما با آن مواجه اند قدیمی بودن ساختمان مدارس غیر دولتی یا انتفاعی است، که استاندارد لازم را برای تغییر کاربری نداشته، اما به مدارس غیر انتفاعی تبدیل شده و این مساله به صورت خصوصی در جهت اندیشیدن تمهیدات لازم با متولیان در میان گذاشته شده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با تاکید بر این که مسئولان مدارس باید با دقت نظر و بررسی کامل محیط پیرامون مدارس، موارد ناایمنی را از طریق تماس با سامانه ۱۲۵ و مراجعه به نزدیک‌ترین ایستگاه آتش نشانی اطلاع دهند، اضافه کرد: در طول سال تحصیلی نیز کارشناسان سازمان آتش نشانی با مراجعه به مدارس نسبت به ارائه آموزش اصول ایمنی لازم به دانش آموزان در مقاطع مختلف اقدام می‌کنند.

به گفته قانع، در سال‌های اخیر، آتش نشانی با حساسیت بیشتری به ایمنی اماکن آموزشی می‌پردازد و این مساله حاکی از آن است که مدیران این حوزه، اهمیت ایمنی را در مدارس به درستی درک کرده و در صدد اجرایی کردن آن هستند.

انتهای پیام/چ

 رعایت اصول ایمنی در مدارس شیراز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر