کد خبر: ۷۰۷۳۵۱۶
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱

دبیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی اصفهان‌ گفت: حضور پرشور مردم نیز در انتخابات زمانی رخ می‌دهد که کاندیداهای جوان به میدان آمده باشند و به این باور برسند که انتخابات آینده مجلس فرصتی برای نو کردن عرصه مدیریتی و قانون‌گذاری کشور است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،مجتبی کرباسی دبیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی اصفهان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: این بیانیه راهگشای هر جریان فکری و سیاسی است که بدانند مطالبات را بر چه مداری دنبال کنند که اولویت اثر این بیانیه باید در انتخابات آینده اتفاق بیافتد.

او تصریح کرد: سطح کاندیداتوری مجلس باید پوست بیندازد و نخبگان جوان‌تر و با توان فکری بالا پا به میدان بگذارند؛ مجلس شورای اسلامی باید به دست نسل بعدی سپرده شود و نمایندگان باسابقه مجلس به‌عنوان بازوی مشورتی و نه کاندیداتوری حضور داشته باشند.

دبیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی اصفهان با بیان اینکه امیدواریم نمایندگان باتجربه و قدیمی به این درک برسند که عرصه را برای جوانان فراهم کنند، گفت: همه توان را باید به کار گرفت که انتخاباتی پرشور به همراه تحولی عمیق در قانون‌گذاری کشور با انتخاب جوانان نخبه اتفاق بیافتد؛ هیچ‌کس نیست که اذعان نداشته باشد این مجلس شورای اسلامی فعلی در تراز دهه چهارم انقلاب اسلامی نیست.

او خاطرنشان کرد: حضور پرشور مردم نیز در انتخابات زمانی رخ می‌دهد که کاندیدا‌های جوان به میدان آمده باشند و به این باور برسند که انتخابات آینده مجلس فرصتی برای نو کردن عرصه مدیریتی و قانون‌گذاری کشور است.

کرباسی با اشاره به دو مقوله مهم اقتصاد و فرهنگ در کشور تصریح کرد: فرهنگ و اقتصاد درواقع درهم تنیده‌اند و زمانی که فرهنگ ما کار و تلاش باشد و با اینکه فقط بنشینیم، چشم به دست بیگانگان بدوزیم و منتظر عمل و اقدام آن‌ها باشیم و با تقلید کار را پیش ببریم، تفاوت دارد و درواقع نگاه فرهنگی به اقتصاد را در بر می‌گیرد. متأسفانه همین امر سبب شده هر چیزی را در گرو دادوستد با غرب و دنیای خارج از کشور بدانند که به موجب آن توان ملی سایش برود.

او اشاره‌ای به فعالیت جمعیت ایثارگران استان اصفهان کرد و گفت: این مجموعه در تلاش است که مطالبات مردم را به مسئولان سه قوه انتقال دهد و امروزه به‌موجب اینکه معیشت مردم نخستین دغدغه ملی محسوب می‌شود، از دولتمردان خواسته شده به سطح معیشت مردم به‌ویژه اقشار آسیب‌پذیر جامعه توجه بیشتری داشته باشند.

دبیر جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی اصفهان افزود: در زمینه قانون‌گذاری، تسهیل فضای کسب‌وکار و رونق تولید خواسته‌شده در اولویت نمایندگان مجلس قرار گیرد. همچنین سخن ما به دستگاه قضایی این است که دست مفسدان و غارتگران را به دلیل تغییر فضای کشور کوتاه و با فرصت‌طلبان برخورد کند.

او یادآور شد: رصد فضای عمومی کشور برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مذاکرات گسترده با مجموعه‌های همسو و انقلابی در ارتباط با جلوگیری از تک‌روی و تقویت اتحاد همبستگی بیشتر در دستور کار قرارگرفته است که باید انتخاب درستی صورت گیرد و مجلس شورای اسلامی در آینده از قوت کافی برخوردار شود.

انتهای پیام/م

 

مجلس شورای اسلامی باید به دست نسل بعدی سپرده شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر