کد خبر: ۷۰۷۳۶۰۳
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر چه در زمینه درمان اعتیاد کار انجام دهیم کم است، گفت: اگر در این زمینه خلایی در قانون وجود دارد آمادگی رفع آن در مجلس را داریم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان ،حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی امروز در مراسم افتتاحیه «نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد مبتنی بر تداوم درمان در کشور» در اصفهان در اظهار داشت: امیدوارم این مرکز به صورت نمونه و الگویی برای تمام کشور و سایر شهرستان‌های استان تبدیل شود.

او با بیان اینکه هر چه در زمینه درمان اعتیاد کار انجام دهیم کم است، افزود: اگر در این زمینه خلایی در قانون وجود دارد آمادگی رفع آن در مجلس را داریم.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مبارزه با اعتیاد و سایر ابعاد آن از نظر اجتماعی، سیاسی و امنیتی آن کار سخت‌تری است و برخی عنوان می‌کنند که چرا جمهوری اسلامی باید هزینه مبارزه با اعتیاد را بدهد.

او گفت: به هر حال کشور ما در همسایگی بزرگ‌ترین مرکز تولید مواد مخدر در دنیا قرار دارد و آن‌طور که شنیده‌ام ۹۰ درصد مواد مخدر جهان در افغانستان تولید می‌شود و کشور ما در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار گرفته است. در دولت‌های مختلف این بحث بار‌ها مطرح شده که روش خود را تغییر دهیم و حتی حق ترانزیت تعیین کنیم تا مواد مخدر نشتی در داخل کشور نداشته باشد، اما به دلیل اعتقادات دینی خود هیچ وقت زیر بار این پیشنهاد‌ها نرفته‌ایم، چون مسلمان هستیم و اعتقاد داریم اگر هر انسانی ولو مسلمان نباشد از مسلمانان کمک خواست باید به او کمک کنیم.

فولادگر تصریح کرد: باید بیشتر از این‌ها به موضوع مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر بپردازیم و دولت و مجلس باید این امر را در اولویت قرار دهند.

او بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی چند سال است به بحث روز کشور تبدیل شده که مهم‌ترین آن‌ها اعتیاد و عوارض آن، بیکاری، کارتن‌خوابی و بزهکاری است، اما تا زمانی که مشکلات اقتصادی کشور رفع نشود این مشکلات نیز رفع نمی‌شود. چندین سال است که نامگذاری سال‌ها مرتبط با مباحث اقتصادی است و طبق تأکید مقام معظم رهبری اولویت مسئولان باید رفع مشکلات اقتصادی مردم باشد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تولید، اشتغال‌زا و ضد تورم و راهی برای خروج از رکود است. مهم‌ترین دلیل رو آوردن زنان و مردان جوان به اعتیاد بیکاری است و اگر می‌خواهیم آسیب‌های اجتماعی ریشه‌کن شود، جدا از مباحث اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی، مشکلات اقتصادی باید رفع شود. البته تحریم‌ها و مشکلات بیرونی هم وجود دارد، ولی باید مشکلات داخلی را حل کنیم تا با رفع معضل بیکاری به رفع معضل اعتیاد نیز کمک کنیم.

انتهای پیام/م

 

مراسم افتتاح «نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر