کد خبر: ۷۰۷۳۶۹۲
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۳
واعظی در دیدار با وزیر تجارت ترکیه خبر داد؛

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: برای رفع هر گونه موانع و تسهیل ارتباط میان تجار ایران و ترکیه دبیرخانه‌ای در ایران ایجاد خواهد شد.

‌ایجاد‌ دبیرخانه‌ اجرای تصمیمات کمیسیون‌ مشترک اقتصادی ایران و ترکیهبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در کمیسیون همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه که روز سه شنبه و در آنکارا برگزار شد، از مواضع مثبت و صریح رئیس جمهور و وزیر تجارت ترکیه در قبال تحریم‌های غیر قانونی آمریکا علیه ایران تشکر کرد و گفت: فعالیت فشرده و ارتباط نزدیک مسئولان دو کشور در همه عرصه ها، ضرورت تحقق اراده دو دولت برای حفظ و توسعه روابط خوب اقتصادی و تجاری است.

رئیس دفتر رئیس جمهور گزارش کمیته‌های مختلف کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی در کشور را بسیار امیدوار کننده خواند و افزود: شکوفایی روابط تجاری دو کشور در گرو فعالیت پرنشاط و روابط نزدیک بخش‌های خصوصی دو کشور است و از مهم‌ترین وظایف کمیسیون مشترک همکاری ها، رفع هر گونه موانع در این زمینه و تسریع و تسهیل ارتباط میان تجار و کارآفرینان ایران و ترکیه است.

واعظی تاکید کرد: به همین منظور دبیرخانه‌ای در ایران ایجاد خواهد شد که به صورت متمرکز اجرای تصمیمات کمیته‌های تخصصی کمیسیون مشترک را پیگیری و برای رفع سریع هرگونه مشکل تجار از طریق ارتباط مستقیم با مسئولان مرتبط در دو کشور مساله را حل کنند.

خانم «رخسار پکجان» وزیر تجارت ترکیه نیز ضمن ابراز خرسندی از نتایج مثبت مذاکرات کارشناسی در کمیته‌های مختلف کمیسیون همکاری‌های اقتصادی دو کشور گفت: تحکیم هر چه بیشتر روابط تجاری با جمهوری اسلامی ایران باعث خشنودی ملت ترکیه است.

او افزود: تمام دولت و وزارتخانه‌های ترکیه به رویکرد و اهمیتی که رئیس جمهور ترکیه برای روابط با ایران قائل است آگاهند و تمام برنامه‌ها برای تحقق این هدف تنظیم خواهد شد.

وزیر تجارت ترکیه با اشاره به اینکه تحریم‌های آمریکا متاسفانه بیشترین ضرر‌ها را برای ترکیه به همراه داشته است، تاکید کرد: همواره در کنار کشور، دولت و برادر ایران خواهیم بود.

او نتایج مذاکرات انجام شده برای توسعه روابط در عرصه‌های بهداشت، حمل و نقل، سرمایه گذاری و تجارت، فرهنگ و ورزش را بسیار مثبت ارزیابی کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر