کد خبر: ۷۰۷۳۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۷

معاون امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: یکی از سیاست‌های امسال ما رعایت حقوق زائر است، اگر این حقوق رعایت نشود، از ابزار قانونی برای برخورد با متخلفین استفاده می‌شود.

استفاده از ابزار‌های قانونی برای برخورد با کسانی که حقوق زائر را رعایت نمی‌کنندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمد صادق براتی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: امیدواریم با تجربه کسب شده پارسال بتوانیم امسال به نحو مطلوب و شایسته‌ای خدمتگزار زائران امام رضا (ع) باشیم.

او ادامه داد: پارسال از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار زائر در ایام پایانی دهه صفر ۴۳۵ هزار نفر زائر پیاده بودند که امسال پیش بینی ما حضور بیش از ۵۰۰ هزار نفر زائر در مشهد مقدس است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: همه کمیته‌های ستاد باید خود را آماده کنند تا بتوانیم خدمت رسانی مطلوبی در شأن زائرین گرامی انجام دهیم.

براتی افزود: امسال در بحث استقرار ایستگاه‌های صلواتی، هماهنگی‌ها وهمکاری‌های بهتری صورت خواهد گرفت و همچنین تشکیل ستاد بحران ویژه ایام پایانی صفر از جمله برنامه‌های در دست اقدام است.

او با اشاره به اینکه مباحث فرهنگی یکی دغدغه‌های ما در همه برنامه‌ها است، ادامه داد: اقدامات فرهنگی زیادی تاکنون در پیاده روی اربعین و مراسم پایانی دهه صفر انجام شده و انتظار این است امسال بیشتر به مسائل فرهنگی پرداخته شود.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: امکانات اولیه ایستگاه‌های مسیر پیاده روی منتهی به مشهد با هماهنگی‌های لازم تامین می‌شود.
 
براتی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های در دست اقدام در ایام دهه پایانی صفر، جانمایی رادیو زیارت در ایستگاه‌های منتهی به مشهد مقدس است که این مهم ظرفیت بالایی برای ترویج فرهنگ رضوی دارد و از طرفی اطلاع رسانی‌های لازم را به زائران منتقل خواهد کرد.

او با اشاره به اینکه امسال آمادگی برای اسکان زائران در بیش از ۲۰۰ مدرسه وجود دارد، تصریح کرد: آموزش مدیران کاروان‌های پیاده یکی دیگر از اقدامات در دست اجرا در دهه پایانی صفر است که طی آن دستورات ایمنی، کمک‌های اولیه و نکات لازم آموزش داده می‌شود.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: استقرار تیم‌های بازرسی در فرودگاه و پایانه‌های مسافربری از دیگر اقدامات برنامه ریزی شده برای دهه پایانی صفر است.
 
براتی افزود: متاسفانه در طول سال تعدادی از تاکسی‌ها در مبادی خروجی حرم مطهر مسافرین را صرفا به صورت دربستی حمل و نقل می‌کنند که این اقدام درستی نیست و تاکسیرانی حتما برخورد‌های لازم را انجام خواهد داد.

او ادامه داد: طرح گام‌های عاشقی بر فرهنگ میزبانی بازخورد خوبی قبلا داشته است و پیش بینی می‌شود امسال هم مجددا دراین ایام اجرا شود، همچنین امیدواریم سامانه جهاد خدمت توسط شهرداری مشهد نیز در این ایام فعال شود تا بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: تجهیز اماکن اسکان اضطراری از اقدامات پیش بینی شده ما خواهد بود، همچنین با محوریت پلیس راهور و کمیته مربوطه مسیر‌های تردد زائرین ساماندهی خواهد شد تا مشکلی در تردد زائران عزیز ایجاد نشود.

براتی افزود: پیش بینی مسیر استقرار اصحاب رسانه در ورودی‌های نیشابور و قوچان به منظور تهیه گزارش و مصاحبه از اولویت‌هایی بوده که در دست اقدام است.

او با اشاره به آمار ثبت نام زائران خراسانی در سامانه سماح برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی در کربلای معلی، تصریح کرد: آمار ثبت نام در کشور ۵۵۵ هزار نفر است که خراسان رضوی بعد از تهران و خوزستان مقام سوم را با رقم ثبت نام ۴۲ هزار نفر در اختیار دارد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: سهمیه مواکب خراسان رضوی در مراسم اربعین حسینی امسال ۶۵ موکب بوده که تجهیز شده است و امیدواریم تا ۷۰ موکب افزایش پیدا کند.
 
انتهای پیام//ف.س
 

تاکنون ۴۲ هزار خراسانی در سامانه سماح ثبت نام کردند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر